Už jste viděli dokument Osvoboďte Britney Spears v českém jazyce?

Dokument Framing Britney Spears, který šokoval světovou veřejnost, média i celebrity, se přibližně měsíc po své premiéře ve Spojených státech amerických dostává i do České republiky. Od 12. března bude film pod českým názvem Osvoboďte Britney Spears k dispozici na videoportálu Voyo, a to s českým dabingem.

Dokument, který připravil slavný deník The New York Times, mapuje kariéru popové ikony Britney Spears od jejích začátků v kostelním sboru a The Mickey Mouse Clubu až po soudní spory s otcem o opatrovnictví. Ukazuje Britney nejen jako neuvěřitelný talent a holku z malého amerického městečka, která se vydala za slávou, ale také jako idol mladých lidí, dříče, diskutovanou morální autoritu, matku nebo objekt nekonečného zájmu médií a paparazzi. Režisérka Samantha Starková poskládala mozaiku z výpovědí lidí, kteří se se zpěvačkou v určitých částech jejího života znali nejlépe, fanoušků bojujících o ukončení opatrovnictví, novinářů, bulvárních fotografů, právníků a dalších. Film obsahuje nejen záznamy z reportáží bulváru, televizních rozhovorů, které mnohdy dohnaly Britney až k pláči, ale také rodinné fotografie, videa či ukázky z koncertů.

„Příběh Britney Spears je velice nestandardní. Ne nadarmo vyvolal tento dokument takový poprask nejen v médiích, ale i na sociálních sítích, protože odhaluje to, co zůstalo do té doby většině lidí skryto, hlavně v souvislosti se soudním sporem Britney s vlastním otcem,“ říká Silvia Majeská, ředitelka programu TV Nova. „Máme velkou radost, že se nám povedlo tento dokument získat, rychle a kvalitně ho nadabovat a poskytnout ho českým divákům na našem videoportálu Voyo. Jedná se aktuální a výjimečný obsah, což je něco, co chceme na Voyo poskytovat,“ dodává Majeská.

Část dokumentu je věnována i kontroverznímu nařízení o opatrovnictví, která má nad zpěvačkou její otec Jamie Spears. V USA dokonce vzniklo hnutí, které sdružuje fanoušky požadující »osvobození« Britney Spears. Tento dokument nastolil celospolečenskou diskuzi o nastavení instituce opatrovnictví a jejího využívání.

Dokument Osvoboďte Britney Spears je od 12. března k dispozici s českým dabingem exkluzivně na Voyo.

Foto: Archiv