Úspěch

Na téma úspěch toho denně zaslechneme hodně. Všude kam se podíváme, vidíme úspěšné lidi. Anebo se nám tak alespoň jeví. Jenže co je úspěch a jak se měří? Jsem přesvědčena, že to co pro někoho může znamenat vrchol největšího úspěchu, pro jiného nemusí znamenat nic.

Pod pojem úspěch se vejde hodně věcí. Úspěch je něco, cokoli, co se nám podaří a z čeho máme radost. Něco na čem nám skutečně záleží, něco, pro co se na počátku nadchneme a s vášní a radostí toužíme uskutečnit.
Každý z nás je jiný, nemáme všichni stejnou profesi ani stejný životní příběh. Tudíž ani stejný postoj k životu a hodnotám, které uznáváme nebo ctíme. Mnohé obdobné životní situace, kterými si někteří již prošli, na jiné teprve čekají. V různých formách a podobách. Úspěch je to, když je zvládneme. Úspěch je to, když uděláme chybu, ze které se poučíme a posuneme se v životě dál. Úspěch jsou každodenní věci, které děláme s otevřeným srdcem a dobrým úmyslem, i když z nich nevidíme žádný zisk.
Úspěch je to když najdeme dostatek odvahy vytrvat i přestože nás všichni zrazují a neberou nás vážně. Úspěch je věříme-li a jdeme si za svým snem a cílem i tehdy, když v nás nikdo nevěří. Když zrovna nevidíme záchytný bod a ostatní nám prostřednictvím vlastní zkušenosti dávají najevo, že na něco nemáme. Úspěch je projít si touto strmou cestou a následovat svou vlastní intuici. Důvěřovat ve svůj prvotní záměr a vnímat věci dopředu, věci, které tu teprve budou.
Úspěch je uvěřit v sebe a ve své schopnosti. Protože čemu věříme, že dokážeme, to se stane. Tam kde směřujeme své myšlenky s vírou a nadšením tam jde naše energie. Energie tvoření, kterou můžeme ovládat jen my sami. Nikdo jiný za nás nic neudělá a nikdo jiný se nedokáže lépe orientovat v našem životě.
Úspěch je vytrvat a jít stále kupředu. Zdolávat překážky a poznámky lidí, kteří se nám smějí nebo nás podceňují. Právě v tom je naše největší síla.

Dnes není vidět vše co do našeho záměru, snu, našeho cíle vkládáme. Není vidět, kolik úsilí nás to stojí. Není vidět naše snaha, naše energie, práce a všechen čas, jenž myšlence, o které jsme přesvědčeni, věnujeme, zatímco se ostatní baví a užívají si dnů volna. Nic z toho možná není vidět dnes a nemusí být vidět ani zítra ani pozítří.
Jednou však bude. Protože děláme věci s otevřeným srdcem, věci, ve které pevně věříme. Vyznáváme hodnoty lidského života a ctíme ostatní. Věříme, že to co vytvoříme a dáme světu, má skutečnou hodnotu. Věříme, že úspěch jsou věci dělané s dobrým úmyslem, věci, které jakkoli by se zdály jiným nepatrné či dokonce nesmyslné, jednou přinesou obohacení, podporu a užitek ostatním. Věci, které formují a naplňují náš vlastní život. Pak i my zažijeme svůj skutečný úspěch.
A na závěr malá – velká inspirace pro všechny, kteří věří ve své sny a jdou za svým cílem, byť třeba zrovna váhají. Možná to potřebujete slyšet:
„Váš čas je omezený, tak jím neplýtvejte na to, abyste žili život někoho jiného.
Nepodléhejte dogmatu, že máte žít podle toho, co si myslí druzí. Nedopusťte, aby v hluku cizích názorů zanikl váš vlastní vnitřní hlas.
A to nejdůležitější: mějte odvahu jít za svým srdcem a intuicí. Protože ty už nějak vědí, kým se ve skutečnosti chcete stát. Všechno ostatní je vedlejší…“
(Steven Paul Jobs)

O autorce:
Jana M. Brůžková je obyčejná usměvavá holka z Valašska, motivační koučka osobního rozvoje a také spisovatelka, kterou však v životě potkalo mnohé. Třeba i to, že ji před léty lékaři diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlin ve druhém měsíci těhotenství. Jana se rozhodla bojovat a svůj boj se zákeřnou nemocí vyhrát. V průběhu nemoci porodila zdravého syna a teprve poté podstoupila razantní léčbu. V posteli – vleže, na oddělení JIP FN Ostrava Poruba – začala psát do svého zápisníku v tvrdých deskách pro svého syna knihu, pohádkový příběh Skřítkové. Knihu se jí podařilo dopsat do konce a ona se uzdravila. Nedávno tento pohádkový příběh vydala, část výtisků věnovala prostřednictvím Oddělení dětské hematologie a hematoonkologie FN Ostrava a sdružení Haima Ostrava z.s., onkologicky či jinak vážně nemocným dětem a zbývající část knih je v prodeji. Část zisku z jejich prodeje podpoří onkologicky či jinak vážně nemocné děti tohoto oddělení.
Knihu Skřítkové můžete zakoupit v knihkupectvích nebo u Jany M. Brůžkové
(i s věnováním) na e-mailové adrese: JMBruzkova@gmail.com

Více infa: www.projektskritkove.cz

Facebook: https://www.facebook.com/jmbruzkova?ref=br_rs

Foto: Jana M. Brůžková