TýTý budou místo Šípa moderovat herečky Kostková a Čvančarová

Hlasování do druhého kola nominací na televizní ceny popularity TýTý začne již v pondělí 2. dubna a hlasovat se bude až do 13 dubna. Slavnostní finálový večer odvysílá Česká televize v sobotu 14. dubna 2012 od 20 hodin na ČT1. Galavečerem provedou herečky Tereza Kostková a Jitka Čvančarová. Původně ohlášený moderátor Karel Šíp, který psal k celému galavečeru i scénář, se až z médií rozvěděl, že ČT s ním jako s moderátorem TýTý nepočítá a místo něj zvolila herečky, které září především na konkurenčních komerčních televizích. Šíp je přitom již řadu let tváří ČT, TýTý již dvakrát skvostně moderoval a jeho pořad Všechnopárty patří mezi nejsledovanější pořady ČT. Navíc sám Šíp je v TýTý nominován v kategorii Osobnost televizní zábavy a jeho Všechnopárty jako Pořad roku…


V elegantní dámské společnosti se 14. dubna 2012 ocitnou hosté Vinohradského divadla společně s televizními diváky, kteří budou v přímém přenosu České televize sledovat slavnostní udílení cen TýTý 2011. Půvabnými průvodkyněmi tradičním ceremoniálem totiž budou herečky Jitka Čvančarová a Tereza Kostková. Obě dámy se už potkaly v mnoha televizních a divadelních projektech, například v taneční soutěži StarDance, televizních seriálech i na prknech Divadla pod Palmovkou, ale bok po boku jako moderátorky se ve Vinohradském divadle potkají poprvé.
„S Terezou nás spojuje mnohé, jak v profesní, tak hlavně v lidské rovině. Myslím, že z nás srší vzájemné přátelství, důvěra a radost z každého společného setkání. Životní cesty se nám v dobrém slova smyslu stále kříží a propojí se opět na slavnostním večeru předávání cen TýTý. Doufám, že budou mít diváci a všichni v sále spolu s námi radostný večer,“ říká Jitka Čvančarová.

Nominace České televize
Do druhého kola divácké ankety TýTý 2011 poslali diváci šestnáct osobností a pořadů České televize. O vítězích v každé kategorii budou lidé rozhodovat od 2. do 13. dubna. Aby pomohla zabodovat svým želízkům v ohni, podporuje Česká televize své pořady a osobnosti v rámci televizní kampaně, jejíž součástí jsou i promo spoty vybraných kandidátů, kteří mají podle diváckých průzkumů velkou šanci na vítězství.
Po bohaté nadílce loňského ročníku TýTý, ve kterém Česká televize získala 7 ocenění, má i v letošním roce šanci zabodovat hned v několika kategoriích. Do druhého kola hlasování divácké ankety TýTý 2011 se probojovalo šestnáct pořadů a osobností České televize:

Jolana Voldánová (Osobnost televizního zpravodajství)
Nora Fridrichová (Osobnost televizní publicistiky)
Václav Moravec (Osobnost televizní publicistiky)
Miroslav Donutil (Osobnost televizní zábavy)
Marek Eben (Osobnost televizní zábavy)
Karel Šíp (Osobnost televizní zábavy)
Vojtěch Bernatský (Sportovní moderátor)
Jaromír Bosák (Sportovní moderátor)
Robert Záruba (Sportovní moderátor)
Miroslav Donutil (Herec)
Svatopluk Skopal (Herec)
Roman Vojtek (Herec)
Veronika Freimanová (Herečka)
Simona Stašová (Herečka)
Všechnopárty (Pořad roku)
Vyprávěj (Seriál roku)


Aby pomohla zabodovat svým nominacím, podporuje Česká televize své pořady a osobnosti v rámci televizní kampaně. Těžištěm jsou střihové upoutávky všech nominovaných tváří a pořadů za Českou televizi společně s upoutávkami osobností nominovaných za jednotlivé kategorie, které obsahují výzvu a kontaktní údaje. Doplněk k této kampani jsou identy vybraných kandidátů, kteří jsou podle průzkumů u televizních diváků nejoblíbenější a kteří mají velkou šanci na vítězství.
Uspět může Česká televize i ve znovuzavedené kategorii Sportovní moderátor (komentátor), která se do TýTý vrací po několika letech. Naposledy se pro osobnost v této sekci hlasovalo v roce 2005 a zvítězil komentátor České televize Robert Záruba.
Slavnostní finálový večer vysílá Česká televize 14. dubna 2012 na ČT1. Během finálového večera se diváci dozvědí, kdo zvítězil v každé z deseti kategorií, kdo se stal absolutním vítězem a kdo vstoupil do Dvorany slávy. V průběhu večera budou také moci diváci rozhodnout svými sms hlasy, kdo se stane Objevem roku. Diváky bude čekat i velký hudební zážitek v podobě velkého orchestru a předních českých zpěváků a zpěvaček, kteří se zhostí slavných hitů v nových aranžích.

Nominace televize Nova
Tváře a pořady televize Nova i v letošním 21. ročníku cen divácké popularity TýTý 2011 bodují v nominacích do finálového hlasování. Finálové kolo hlasování startuje již 2. dubna 2012, výsledky budou vyhlášeny 14. dubna 2012.
V nominacích do finále cen divácké popularity TýTý 2011 jsou i letos hojně zastoupeny osobnosti a pořady televize Nova. V osmi kategoriích – Osobnost televizního zpravodajství, Osobnost televizní publicistiky, Osobnost televizní zábavy, Sportovní moderátor, Herec, Herečka, Pořad roku a Seriál roku – má TV Nova 16 nominací.


Nominace za TV Nova, o nichž rozhodli diváci v prvním kole hlasování, získali v kategorii Osobnost televizního zpravodajství moderátoři Televizních novin Lucie Borhyová, Markéta Fialová, Rey Koranteng a Karel Voříšek. V kategorii Sportovní moderátor se do druhého kola probojovali moderátoři Václav Tittelbach a Martin Pouva. Velké oblibě diváků se stále těší seriály televize Nova – Ordinace, Ulice a nově také Expozitura.
V kategorii Osobnost televizní publicistiky slaví úspěch Mirek Vaňura. Početné zastoupení má televize Nova také v kategoriích Herec a Herečka. Mezi nominovanými jsou Rudolf Hrušínský, Petr Rychlý, Zlata Adamovská, Hana Maciuchová a Dana Morávková.
V kategorii Pořad roku se probojovala do finále hlavní zpravodajská relace televize Nova Televizní noviny.
Stejně jako v předchozích letech bude i letos uvedena do Dvorany slávy osobnost výrazně působící v oblasti televizní tvorby. Jméno oceněného bude vyhlášeno v průběhu finálového večera, stejně jako vítěz kategorie Objev roku.
Hlasování o vítězích ankety TýTý 2011 startuje 2. dubna 2012 a bude ukončeno půlnocí 13. dubna 2012. Diváci mohou hlasovat prostřednictvím SMS zpráv a webových stránek www.tyty.cz.

Nominace televize Prima
První nominační kolo hlasování v anketě TýTý vyneslo televizní skupině Prima Group rekordní počet hned osmi nominací pro osobnosti a pořady. Velkým úspěchem je zejména nominace hned tří pořadů v kategorii Pořad roku a také nástup nových »tváří« mezi tradiční nominované osobnosti – v tomto případě se jedná zejména o pořad Partička a jejího reprezentanta Ondřeje Sokola.
V kategorii Osobnost televizní publicistiky byli nominováni Josef Klíma a Janek Kroupa.
V kategorii Osobnost televizní zábavy byli nominováni Jan Kraus a Ondřej Sokol.
V kategorii Pořad roku byly nominovány pořady Partička, Prostřeno! a Soukromá dramata.
V kategorii Seriál roku byly nominovány Cesty domů.
„Za rekordní počet nominací divákům moc děkujeme. Je to pro nás potvrzením, že se nám je daří zaujmout. Pevně věřím, že se nám nominace podaří proměnit i v rekordní počet ocenění,“ okomentoval výsledky generální ředitel FTV Prima Marek Singer.
Způsob hlasování ve druhém kole, které bude probíhat od 2. do 13. dubna, bude popsán na stránkách www.iprima.cz.

Foto: Česká televize, TV Prima, TV Nova