Třínohý Marek Eben: Co Čech, to tanečník!

Umět krásně tančit, to je sen mnoha mužů, žen i dětí. A od koho se to naučit lépe, než od nejlepších lektorů v republice? Mistři světa, mistři republiky, výborní choreografové muzikálu i baletu, nebo i vítězové StarDance. Tak tito profesionální tanečníci povedou nyní taneční kurzy pro širokou veřejnost v Tančírně Petra Čadka, jejíž slavnostní otevření moderovali Ondřej Brzobohatý a Jitka Čvančarová. Kmotrovství přijali Tereza Kostková a třínohý Marek Eben, a mezitím co mnozí po pravém šampaňském toužebně pokukovali, kmotři s ním pokřtili taneční parket.


Petr Čadek právě otevřel nové designové taneční studio, které v Čechách nemá obdoby. Kromě třech tanečních sálů, kavárny, dětského koutku a výjimečného stylu, ve kterém je Tančírna postavena, se budou moci i začátečníci učit od opravdových profesionálů. Kurzy budou vypisovány tak, aby byl v hodině dostatečný prostor věnovat se jednotlivým klientům co nejintenzivněji a aby se každý za rozumnou cenu opravdu něco naučil. Skoro polovina kurzů bude jen pro děti. „I přesto, že jsem byl hlavním trenérem několika tanečních škol v Česku, vždycky jsem tajně snil o tom, že budu mít vlastní taneční studio. A ač tomu stále trochu nevěřím, povedlo se! Mám o to větší radost, že mě k realizaci přivedlo narození mé dcery,“ říká Petr Čadek a dodává: „Strašně se těším, až tam bude běhat a dělat s tátou první taneční krůčky.“


Po celý večer hrál MoonDance orchestr Martina Kumžáka se svými sólisty. Ten je vyhlášený, jako nejlepší hudební taneční těleso u nás. O zábavu se postaral třínohý Marek Eben v nezvyklé choreografii spojené s písní, dále step mistra světa za klavírního doprovodu Ondřeje Brzobohatého a opravdovým zážitkem bylo vystoupení Petra Čadka a Petry Kostovčíkové. Budoucí lektoři Tančírny Jan Older, Alice Stodůlková a Michal Kurtiš (všichni vítězové StarDance) předvedli ukázkové tance. Mezi jednotlivými vystoupeními oficiálního programu se do tance zapojili také přátelé a hosté. Nečekaně na výzvu Ondřeje Brzobohatého si zatančili romantické sólo Jitka Čvančarová a Petr Čadek.


Jedním z vrcholů a překvapením večera byla dortová oslava, gratulace a následné sólo tance narozeninových oslavenců Marka Ebena a Kateřiny Baďurové. Na parketu pak s nimi tančili všichni přátelé.


„Petr Čadek je výborný tanečník, ale také talentovaný choreograf a učitel. Letos jsem si jeho schopností užil hned několikrát. Jednak jsme spolu připravovali třínohý tanec pro pořad »Možná přijde i charita« a pak také vytvářel choreografii našeho společného tanga s Terezou Kostkovou ve StarDance. Mohu ho zájemcům o tanec jen vřele doporučit. Když to vydržel se mnou, bude mít trpělivost s každým,“ směje se Marek Eben.


Křest a s ním spojenou zábavu, která se nesla nejen v tanečním duchu, si nenechali ujít Katka Baďurová,  Ondřej Brzobohatý, Jitka Čvančarová, Dascha, Klára Doležalová, Marek Eben se ženou, Tereza Kostková, Berenika Kohoutová, Oldřich Navrátil, Martin Procházka, Lucie Robinson, David Švehlík, Roman Vojtek a další.

Foto: Tančírna Petra Čadka