Tomáš Klus: Folk má být angažovaný!

Jan Kraus přivítal ve své televizní show herce, zpěváka a písničkáře Tomáše Kluse. „Všiml jsem si, že se malinko durdíte na politiky,“ nadhodil Kraus. „Myslím, že folk má být angažovaný, a rozhodl jsem se přispět svým – zatím falografem nepoznamenaným – názorem,“ vysvětlil Klus. „Když se mě někdo zeptá, co je v politice špatně, tak nevím. Já jen vím, že je něco špatně a že za ten špatný stav může vrchnost, protože nám chybí morální vzory,“ dodal Tomáš.


Došla řada i na debatu o genderových problémech. „Proti pohlavím nic nemám,“ vysvětlil Klus. „Jo, to je teď moderní – neřešit pohlaví. Já jako starý »heterák« to mám jinak,“ chytil ho za slovo moderátor. Tomáš Klus prozradil, že nedávno natáčel pohádku Tajemství staré bambitky. „To se sem teď tematicky hodí,“ rýpl si Tomáš do doktorky Kláry Samkové. „Natáčení bylo skvělé, všem šlo o jedno: Natočit krásnou pohádku,“ vysvětlil. „Jakého prince jste hrál?“ zajímal se Kraus. „Měl se mnou hodně společného, byl to takový blbeček,“ rozesmál Tomáš diváky.


„Vy jste teď vydal novou desku,“ zajímal se moderátor. „Ano, byl to Racek. Nevím, jak dalece lidi zasáhl,“ vyjádřil se Klus. „Paní Kláro, to Tomáš myslel obrazně, ten zásah,“ vysvětlil moderátor Kláře Samkové. A Tomáš Klus i popsal, jak píše písničky. „Sednu si, vezmu papír a tužku,“ začal poněkud rozvlekle… Moderátor se zajímal, zda má také pocit, že je genderová válka. „No, mluvte, každý má svobodu názoru,“ povzbuzovala ho k odpovědi Klára Samková. „Takže nemusím vědět, co je genderová…“ zareagoval překvapivě Klus. „Já mám jen pocit, že se trochu stírají rozdíly mezi ženami a muži,“ dodal.


Do osmého dílu Show Jana Krause přijali pozvání: známá pražská advokátka Klára Samková, zpěvák, herec a moderátor Tomáš Klus a obezitolog Štěpán Svačina. S Klárou Samkovou probral Jan Kraus nejen důvody domácího násilí, ale i to, jak trápí ženy muže a proč poté často musí na falografické vyšetření. S Tomášem Klusem si vyjasnil jeho vztahy k různým pohlavím, ale i k politikům. A se Štěpánem Svačinou řešil mimo jiné otázku, kam v těle padá svíčková s knedlíkem. Premiéru osmého dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 21. října v 22.10 hodin na Primě.
Foto: TV Prima / Dagmar Hájková