Tereza Černochová věnovala Škrábnutí svému tátovi Karlovi

Tereza Černochová po několikaletých přípravách vydává nové album. Jmenuje se Škrábnutí a název desky je převzatý od písně Škrábnutí, o kterém svět neví jejího otce, zpěváka Karla Černocha. „Celá deska je tátovi věnovaná,“ nastiňuje zpěvačka a dodává: „S deskou se pro mne změnilo mnoho věcí, vyplivla jsem ze sebe složité období, které jsem promítla do svých písní, ať to byl odchod mého táty nebo nešťastná, nepovedená láska.“

d446e69f
Černochová se jako spoluautorka podepsala pod tři písně – Polibky snílků s Milanem Princem, Všeobjímák s Martinou Procházkovou a Vem si mě s producentem celého alba Romanem Holým. O další texty se postarali Vratislav Šlapák, Dan Bárta s Alžbětou Plívovou, Lenka Dusilová s bratrem Markem a také Alena Rytířová, dcera slavného textaře Zdeňka Rytíře.

8192823e
Novou etapu života pro zpěvačku symbolizuje narození dcery Laury. A jedna z nejosobnějších písní alba, která uzavírá jednu životní kapitolu, je ukolébavka Až nastane září. Právě tuto křehce intimní písničku si pro vizuální zpracování vybral zkušený kameraman a režisér Jan Malíř, který jí vdechl artově vizuální podobu ve spolupráci s muzikantem a fotografem Norbi Kovácsem a střihači Janem Mattlachem, Lukášem Fišárkem a také za pomoci stylistky Jany Královské a salónu E-daniely.

5a0fa49b
Na přelomu března a dubna podpoří zpěvačka vydání CD několika koncerty. Spolu s výraznou muzikantskou sestavou: Davidem Landštofem, Matějem Belkem a Tomášem Vunderle Koudelkou se vydá do Brna, Ostravy, Krnova a Třebíče. Pražský koncert a křest alba se uskuteční 7. dubna v La Fabrice, kde jako speciální host vystoupí Lenka Dusilová, která se svým bratrem Markem napsala pro Černochovou text písně Půl. Koncert bude online přenášet Česká televize, která je zároveň hlavním mediálním partnerem tohoto vystoupení.
Album Škrábnutí vyšlo na CD i digitálně v pátek 13. března, ale sama zpěvačka přiznává, že číslo 13 má ráda. „Jdu proti strašákům. Narodila jsem se 13. července, takže je to pro mne i symbol dobrého čísla.“

Na klip se můžete podívat zde:

Tereza Černochová – Škrábnutí tour
31. 3. – Brno, Metro music bar, křest CD / host Lenka Dusilová
2. 4. – Ostrava, klub Hudební bazar
3. 4. – Krnov, Kofola klub
4. 4. – Třebíč, klub Béčko
7. 4. – Praha, La Fabrika, křest CD / host Lenka Dusilová (on-line přenos ČT)

Skrabnuti_booklet.indd

Foto: Supraphon / Jan Malíř