Tanja se vrátila o čtvrt století zpět! Víme, co se stalo!

Rocková zpěvačka Tanja, kterou si pamatujeme z konce osmdesátých let, jak za doprovodu tehdejšího Zlatého slavíka – skupiny Citron zpívala šlágry jako Nad hlavou létá rokenrol, Cesta žhavá, Živá voda, Zas tu jsou, Zadrž ten čas nebo hitový duet s Ladislavem Křížkem Kam jen jdou lásky mé, se nyní vrátila o čtvrt století zpět. Její bývalý manžel, manažer, producent a kapelník Radim Pařízek totiž vydal na CD její debutové elpíčko Tanja, které natočila v roce 1988 a tenkrát ho vydal Supraphon.


Nyní se vydavatelské role ujal sám Pařízek a CD vydal na své značce Studio Citron. A elpíčko s deseti songy doplnil o tři bonusy z konce osmdesátých let a taky výpravným bookletem. „Na koncertě v Ostravě jsme dokonce uskutečnili i křest reedice mého debutového alba Tanja z roku 1988, které vyšlo poprvé na CD. Kmotry tohoto CD byli můj dlouholetý kamarád, kytarista který mě doprovázel během let mých hudebních začátků, Aleš Bajger a současný zpěvák skupiny Citron Fany Michalík. Pěkně jsme CD pokřtili pivem, tak doufám, že se mu na své hudební cestě bude dobře dařit,“ uvedla Tanja, která nyní jezdila jako host velkého Radegast Tour 2013 skupiny Citron. A na vyprodaných koncertech se po cédéčku jen zaprášilo.


„S myšlenkou vydat mé debutové album Tanja z roku 1988 v reedici jsem si pohrávala už několik let. Dokonce jsem byla oslavena několika vydavatelstvími, která měla zájem toto album vydal na CD, ale nikdy pro to podle mě nebyla ta správná doba. Pak před začátkem turné Radegast Tour 2013 za mnou přišel Radim Pařízek s tím, že co kdybychom to album vydali právě teď, když bude turné Citronu v plném proudu. A najednou to všechno do sebe zapadalo a vydat CD po létech byla dobrá volba. Navíc toto album má pro mě velký význam, vždyť to byl můj debut. Takže reedice CD Tanja je na světě a najdete na něm i tři bonusové skladby, které dosud nevyšly na žádném LP ani CD. Součástí CD je i obsáhlý booklet, takže si myslím, že se reedice vydařila a že se vyplatilo počkat,“ dodala ke svém novému »CD miminku« Tanja.


A protože nezapomíná nejen na své fanoušky, ale i na děti, tak si z vyprodaného turné s Citronem odskočila zazpívat i na charitativní koncert. „Dalším zážitkem, ze kterého jsem měla velkou radost bylo pozvání, abych vystoupila na charitativním koncertě pro dětské domovy v Ostravě – Zábřehu. Ačkoliv už jsem byla nemocná a cpala se antibiotiky, věděla jsem, že se na této akci chci podílet. Jakmile jsem se tam dostala mezi děti a viděla jsem v jejich očích radost, vyhrkly mi z toho slzy do očí. Tyto děti jsou neskutečně vnímavé, citlivé a vděčné. Jsem moc ráda, že jsem ten den nezůstala v posteli a že jsem dětem mohla aspoň na chvíli zpříjemnit jejich život,“ přiznala sympatická Tanja.

Foto: Archiv Tanji