Tanja má nový objev! Jmenuje se Vlady Gryc a mají spolu Marilyn

Ostravská rocková dračice nelétá po pódiu jenom s legendárním Citronem, ale svou poněkud jinou, baladickou tvář ukazuje v novém duetu se zpěvákem a textařem Vlady Grycem. Na jeho album Já svý sny mám spolu natočili duet Marilyn. Píseň složil bývalý manžel Heleny Vondráčkové Hellmut Sickel, který se po rozvodu s ní vrátil do Německa.

vlady-tanja

Hellmut Sickel napsal hudbu ke všem skladbám alba. Po třiceti letech se tak vrací na českou hudební scénu. Texty ke všem písním jsem si napsal sám,“ prozrazuje zpěvák Vlady Gryc. „Málokdy jsem zažil tak příjemnou a konstruktivní spolupráci. Ostatně pracujeme spolu už roky jako autorské duo a jako skladatel a textař jsme vyprodukovali už řadu demo nahrávek, které pak Vlady nazpíval. On zpívá holt lépe, než já v češtině. A protože to všechno už znělo hodně profesionálně, vznikla myšlenka udělat muziku na celé album Vladymu takzvaně přímo na tělo. A kdo může napsat zpěvákovi lepší texty, než on sám. Po dlouhém výběru plném diskuzí a konstruktivních dohadů jsme se shodli na oněch dvanácti titulech tohoto alba,“ řekl k desce Já svý sny mám Hellmut Sickel, který pro svou bývalou manželku složil hity jako Čas je proti nám, Absolutní krach, Sólo pro tvé oči nebo Svou partu přátel ještě naštěstí mám.

vlady-tanja1

Vlady je můj dávný kamarád a skvělý textař i zpěvák. Moc ráda jsem s ním i s Hellmutem Sickelem natočila tak krásnou baladu jakou Marilyn bezesporu je,“ přiznávám Tanja, která před lety začínala s hitovým duetem Kam jen jdou lásky mé, který nazpívala s Ladislavem Křížkem. „Tanja je má dlouholetá kamarádka a navíc bezvadná zpěvačka,“ říká Gryc, který na album zařadil dva duety. „Druhý duet je popová pecka Fóry, kde se mnou zpívá herečka a zpěvačka, rodačka z Frenštátu pod Radhoštěm, Andrea Traganová. Třetí duet, který ovšem není na CD, ale jen v elektronické verzi alba, kde je patnáct pecek, je duetová verze hitu Te Quiero, kde se mnou zpívá Zuzana Novotná – Lipavská,“ dodal Vlady Gryc.

vlady-tanja4 Vlady&Tanja - MARILYN OBAL PROMO SINGL-1 Vlady - CD cover

Foto: Robert Rohál, archiv Vladyho Gryce