Takto je Dasha proměnila v Bahiyi

Dasha patří mezi naše známé muzikálové zpěvačky. A zářit bude i v připravovaném muzikálu Janka Ledeckého Iago, s premiérou 21. září v pražském Divadle Hybernia. Janek Ledecký jí požádal o natočení demo snímků a zároveň vyslovil přání, aby až se muzikál bude u nás připravovat, jestli by se zhostila role Bahiye.

Dasha - BahiyaDSC9457

„Bahiya je sice menší, ale výrazná role s úžasnou písní. Proč jsem se rozhodla účinkovat v Iagovi je jasné. No přece spolupráce s Jankem. Jeho díla mě baví a jsou vždy na chytrá témata, stejně jako jejich zpracování. Hudbu znám, slyšela jsem před lety všechny demosnímky. Teď jsem zvědavá na kostýmy. Zárukou je Beata Rajská a myslím, že nebude třeba řešit žádné připomínky,“ prozradila Dasha.

6 Beata upravuje ksorým na štíhlou Dashu DSC9466

„Dát dohromady ucelenou koncepci je mimořádně obtížně, například Bahiya je dívka z Orientu, ale strašně tíhne k Evropské kultuře, takže vzniká jakási směs, kterou přisuzuji Bahiyi i v oblékání. K tomu je třeba počítat i s kombinacemi materiálů a určitě bude pro ni typický třpyt a lesk,“ uvedla Beata Rajská. V roli Bahiye se s Dashou budou alternovat Markéta Poulíčková a Monika Sommerová.

2 tady se bude krátit DSC9734

 

Foto: Archív Muzikál Iago