Syn Miroslava Žbirky David: Spolupráce s otcem je v pohodě. Přijde a dělá to, co se mu řekne

Hostem speciálního londýnského dílu televizní Show Jana Krause byl hudebníka David Žbirka, který se usadil zhruba před pěti lety v britské metropoli. Jeho jméno ne náhodou připomíná známého zpěváka Miro Žbirku. Je to totiž jeho syn, a navíc také tvůrce jeho hudebních klipů. „Spolupráce s otcem je v pohodě. On přijde a dělá to, co se mu řekne,“ říká spokojeně absolvent filmařské školy.

_AKF_5927

Z otcovy strany má David v Londýně své anglické kořeny. „Žije zde dosud můj prastrýc, kterému je devadesát tři a který se těší výborné kondici, zrovna dneska jsme s ním byli v hospodě, což děláme pravidelně tak každé dva týdny,“ vypráví mladík, který se věnuje i hudbě, a to hned v několika kapelách.

_AKF_5925

Všechny kapely, ve kterých hraju, jsou nějakým způsobem alternativní, ale každá je úplně jiná. Jedna z nich je punková, tak trochu kravál, další kapela, kde hraju na bicí, je tak trochu říznutá šedesátkama sedmdesátkama, pak mám kapelu, která dělá něco, čemu se říká dream pop.“ Otcovu hudební produkci má ale také rád. „Poslouchám docela dost tátovu hudbu, obzvlášť rád mám tak polovinu osmdesátých let.“

_AKF_5906

Foto: TV Prima