Světlana Nálepková: Krevety bych mohla každý den!

Další čtyři známí lidé dostanou příležitost zasednout čtyřikrát kolem jednoho stolu v pořadu VIP Prostřeno!. Tentokrát to bude ryze dámská jízda, o exotický zájezd se utká zajímavý čtyřlístek. Herečky Vlasta Žehrová, Dagmar Patrasová, Světlana Nálepková a dětská herecká hvězda Michaela Kudláčková. Dnes se živí jako novinářka a vyhledávaná kartářka. Jak bude fungovat dámská partička? Co si dámy myslí o manželství? A hlavně: Co uvaří? Bude jistě zábavné a napínavé sledovat, jak si Vlasta, Dáda, Světlana a Míša povedou po večerech od pondělí do čtvrtka na Prima family.

Středa: Světlana Nálepková a »její malá premiéra«
Vaření u Světlany Nálepkové narazilo na energetickou krizi – v celé vsi vypnuli proud a Světlana musí zavolat pána s agregátem. „Můžu já mít v životě něco normální?“ povzdechne si zkoušená kuchařka. U Berouna má krásný romantický statek s pecí a už ani nechce vzpomínat, jak před lety začala rekonstruovat torzo s holými zdmi.


Středeční večírek se odehraje v letní kuchyni. A bude to pěkně ostré. „Budu vařit thajskou a indonéskou kuchyni,“ slibuje vášnivá cestovatelka, která právě prožívá hektické období a zřejmě už trénuje, protože se chystá na měsíční výpravu do Himálají. „Předkrm bude thajský, druhý filipínský a hlavní jídlo bude indické,“ říká a jde si pro kilo krevet. „Nejhorší bude ty krevety oloupat,“ uvědomuje si. Ale co má dělat? „Krevety bych mohla každý den!“ Stejně jsou na tom i Míša a Dáda.


Světlana začíná lidovým jídlem – ostrými nudlemi. Pokračuje bombajským kuřetem. A moučník? Bude jen ovoce. Malým narušitelem asijské kuchyně je závěrečný italský sorbet s pořádným panákem vodky.

„Předpokládám, že to bude pěknej nářez,“ tipuje Vlasta. Pálí? „Když tady budou takové křehké dívky, musím opatrně,“ krotí se hostitelka, ale stejně do pokrmu vrazí tři chilli papričky z Thajska. Smolařku trápí půjčený indukční vařič, ke všemu musí nahodit agregát a prostřít. „Vlasta měla hezky prostřeno, Dáda neměla vůbec prostřeno. Já budu lepší,“ hecuje se. „Doufám, že po těch útrapách s elektřinou se už nic horšího nestane. Jenom vám po tom bude špatně,“ vtipkuje zpěvavá hostitelka.


Jenže stane – rozbitá sklenička trochu poraní Dádu. Vše je však odpuštěno. „Netušila jsem, že Světluš takhle úžasně vaří,“ vzdychá Dáda obdivem. Bombajské kuře je prostě bomba! A čím ještě Světlana překvapí a potěší hosty? Hlavních rolí se ujmou kůň a dcera Pepina.

Čtvrtek – Michaela Kudláčková a její chaotická grilovačka
Čtvrtá hostitelka pozve soupeřky na Prosek, kde má domek. Dokonce si kvůli dnešku pořídila na dvorek gril. V dětství hrála například v seriálu My všichni školou povinní, ale na konzervatoř se nedostala. „Lidi mají sloní paměť a pořád mě poznávaj,“ říká o své herecké minulosti Míša. „Postava Barči byla úplně jiná než já. Ono to tak nevypadá, ale já jsem v podstatě introvert.“
Míša nakupuje nerada, a proto tak činí spíš mužským způsobem. Co slibuje poslední menu? Šátečky z listového těsta, krevety s mozzarellou, arménský šašlik, moučník s názvem Bílý sex a pivo světlé, tmavé i řezané. „To dělám taky a je to dobrý,“ raduje se z šátečků Světlana. Vlasta si ale myslí, »že to nedá moc práce«. Do náplně přijde kromě šunky i zelí. „To sleju a vodu vypiju,“ plánuje Míša. „Zelí je prý strašně zdravá věc.“ Proč peče moučník Bílý sex? „Je strašně dobrej. Já se pustím do sexu, ale problém je, že jsem ho ještě nikdy nedělala,“ říká s úsměvem matka čtyř dětí. Jenže možná žádný sex nebude. „Těsta je málo, sněhu hodně. Se sexem bude kříž,“ konstatuje Míša.


Vepřovou krkovičku má naloženou už od včerejška. Aby mělo maso navinulou chuť, moří se v grapefruitovém džusu, cukru a octu. Ideální by bylo jehněčí, jenže to nejí Vlasta Žehrová. A jak se ukáže, příliš nedá ani vepřovému. Umělý ubrus dámám připomíná komunistické časy školních jídelen. Světlana je estét a Vlasta si všimne špatně zvolených talířů. Soudek piva, který je nutné teprve narazit, není bohužel vychlazený. Krevety jsou bez chuti, maso je spíš »pološašlik« bez jehel, návštěva postrádá salát a víno. Míša je spíš chaotická hostitelka a hlavnímu chodu chybí »prostě ten Chačaturjan, říz, ten šavlovej tanec«.
Bude se místo zábavy čarovat? „Podle mě k žádné zábavě nedošlo,“ myslí si Dáda. Bílý sex nakonec proběhne, ale nebude vychlazený, což bude v tomto případě chyba… Jak to nakonec soupeřky Michaele spočítají? Která z VIP kuchařek pojede na zájezd? Nepojedou náhodou všechny? Uvidíte…

Foto: TV Prima