Skupina Čechomor posílá fanouškům Ještě několik radostí života a přidává k nim nový klip

Čechomor se rozšířil svoje poslední studiové album Radosti života o bonusový disk Ještě několik radostí života. A ještě k nim připojil nový klip k písni Trakač.

„Některé z bonusových písní vznikly letos přímo k letošnímu turné Kooperativa Tour 33 radostí života. Bylo nám líto, že na desce nejsou, a tak jsme se rozhodli nadělit si k Vánocům rozšířenou edici. Doplnili jsme ji samozřejmě ještě o další nové písničky. Já z nich mám radost dvojitou, protože deska vyšla v den mých narozenin, a to se pak hned líp slaví,“ říká zpěvák a kytarista František Černý.

A houslista Karel Holas dodává: „Píseň Johančiny slzy jsme na album přidali jako poctu našemu kamarádovi a dlouholetému spoluhráči Radku Pobořilovi, který nás v létě opustil. Je to totiž poslední píseň, kterou jsme společně nahráli už v roce 2012 a ještě jsme ji nezveřejnili. Snad jsme mu tím udělali radost.“

Vydání dvojalbové verze Radostí života doprovází nový klip. „Zvolili jsme píseň Trakač, která nás provází už dlouhou dobu, nicméně nikdy se nedostala na album. Až na Radosti života, protože je taková »ščecglivá«, a o tom právě Radosti života jsou,“ vysvětluje Holas, který si natáčení obzvlášť užil: „Nechali mě řídit kombajn, což miluju. Statek, to je vůbec moje láska.“ Čechomor natáčel na farmě Libora Švába a panuje v něm přesně taková veselá venkovská atmosféra, jak si ji Karel Holas a František Černý pamatují z dětství, byť nyní v trochu modernějších kulisách.

Trakač zazní spolu s dalšími písněmi z Radostí života na Vánočním Kooperativa Tour, které po dvou letech opět doplní zpěvačka Martina Pártlová. Fanoušci tak budou mít poprvé od vydání alba možnost slyšet naživo Já mládence měla a další jejich společné písně.

 

Na klip Trakač se můžete podívat zde:

 https://youtu.be/3Erwr6-6cDo

 

Vánoční Kooperativa Tour Čechomor

5.12. – Prostějov

6.12. – Zlín

7.12. – Hodonín

17.12. – Kunovice

19.12. – Praha (Hybernia)

 

Foto: Jan Miškela, Vánoční Kooperativa Tour / Michaela Hermína