Jiří Horák – Kniha o staré Praze

Již páté vydání oblíbené knihy Jiřího Horáka o pamětihodnostech a událostech z historie našeho hlavního města bylo jasným podnětem pro zvukovou verzi tohoto díla.

V 95 příbězích se dozvídáme nesmírně zajímavé informace, o nichž většina z nás nikdy nečetla ani neslyšela. Budeme sledovat například osudy mnoho set let starého pražského platanu či loretánské zvonkohry, kašny Terezky, zpívající fontány, Pražského Jezulátka, pochopíme, proč se vrch Petřín jmenuje Petřín, poznáme historii prvního pražského kavárníka, posledního pražského kata a staroměstského orloje. Uslyšíme podrobnosti o Lvím dvoře, Zlaté uličce, Stromovce a o řadě vesnic, ze kterých se časem staly městské čtvrti. To vše, a ještě mnoho dalších informací čtou příjemnými hlasy Marie Štípková, Veronika Gajerová a Filip Rajmont.

Zásadní dílo, které zábavným stylem seznamuje posluchače s překvapivými a objevnými fakty historických událostí Prahy.

 

Jiří Horák – Kniha o staré Praze

Veronika Gajerová, Marie Štípková, Filip Rajmont

 

O sbírce ostatků Otce vlasti / O loupeživém rytíři a jeho družině / O houslích Dalibora z Kozojed / O dvanáctém apoštolovi / O pražských zvonech / O Zpívající fontáně / O elixíru života / O zimním králi / O Smíchově za oves / O loretánské zvonkohře / + 85 dalších příběhů

Celkový čas: 18 hod. 43 min.

 

Foto: Supraphon