Seriál Obchoďák: Televizní ztráta soudnosti? Munzarovou nahradí Kostková!

Obchoďák má novou ředitelku! V hereckém obsazení nového seriálu Obchoďák, který se na podzim letošního roku objeví na obrazovkách Prima family, dochází ke změně. V roli ředitelky obchodního centra Vandy Plavcové vystřídá herečku Báru Munzarovou, která původně začala seriál natáčet, Tereza Kostková. Důvodem přeobsazení je nedávná nehoda a zranění Báry Munzarové, jež jí dočasně neumožňuje pokračovat v práci na seriálu. FTV Prima začne spolu s Terezou Kostkovou přetáčet již hotové úvodní scény seriálu Obchoďák v sobotu 14. července. Proč se Prima rozhodla pro Kostkovou, která hraje jednu z hlavních rolí jejího úspěšného seriálu Cesty domů, je záhadou. Chce snad televize zmást diváky tak, že na podzim nebudou vědět, zda sledují Cesty domů nebo Obchoďák? A nebo u nás není jiná herečka jejího věku, která by byla schopná natáčet televizní seriál či na Primě někdo dočista ztratil soudnost? A na podzim by měla Česká televize vysílat další řadu taneční reality show StarDance, jejíž předchozí řady moderovala – jak jinak – Tereza Kostková!


„Celý štáb i FTV Prima dlouho doufali, že zranění nenaruší průběh natáčení natolik, aby byl ohrožen start vysílání na podzim letošního roku. Bohužel se ale ukázalo, že je Bářino poranění nohy komplikovanější, než jak se původně jevilo, a vyžádá si tudíž i delší dobu léčení a následné rekonvalescence. Z tohoto důvodu byla nakonec produkce seriálu nucena přistoupit ke změně v obsazení hlavní ženské role,“ sdělil tiskový mluvčí Prima family Marek Winkler.
„Skutečně jsme doufali, že se Bára Munzarová stačí včas vyléčit, abychom nemuseli na obsazení nic měnit. Byla pro nás ideální představitelkou postavy Vandy Plavcové. Ale v tomto případě rozhodně platí, že zdraví je přednější a nemělo by smysl uspěchat nejen léčbu, ale i následnou rekonvalescenci. Báře Munzarové přeji brzké uzdravení. A nikde není psáno, že se v budoucnu nemůže v seriálovém příběhu přeci jen objevit,“ vysvětlila důvod pro změnu Šárka Baborovská, šéfproducentka seriálu za FTV Prima.


„Od dubna letošního roku jsem měla to potěšení točit a spoluvytvářet krásnou hlavní roli Vandy Plavcové v nově připravovaném seriálu FTV Prima Obchoďák. Kvůli zranění levé nohy, které mi bylo způsobeno při námi nezaviněné dopravní nehodě, jsem o tuto hezkou práci bohužel přišla. Zdravotní stav mi nedovoluje natáčet podle scénáře. Své herecké kolegyni-nástupkyni Tereze Kostkové přeji při natáčení hodně štěstí a radosti,“ okomentovala svůj vynucený odchod sama Bára Munzarová.


„Tereza Kostková nastupuje do Obchoďáku i přesto, že v současnosti hraje v dalším oblíbeném seriálu Cesty domů. Navíc se také v Obchoďáku potká se svým tatínkem Petrem Kostkou, který zde dokonce hraje roli jejího seriálového otce,“ dodává Winkler.
„Tereza i Bára toho mají hodně společného. Jsou to okouzlující mladé dámy, herečky, jejichž civilní a empatický projev si dokázal již v minulosti získat srdce diváků. Děkuji oběma. Báře i Tereze, která nám vyšla vstříc a pomohla nám. Věřím, že i v roli Vandy Plavcové si ji diváci zamilují,“ doplnila Šárka Baborovská.

Foto: TV Prima