Šárka Vaňková: Felix Slováček je velice laskavý a určitě je to srdcař!

Muzikant a dirigent Felix Slováček oslaví ve čtvrtek 23. května 70. narozeniny. Den před tím je oslaví se spoustou svých pěveckých kolegů velkolepým koncertem pod názvem Felix 70 v pražské Lucerně. Na koncertě, který se uskuteční 22. května 2013 v legendárním velkém sále pražské Lucerny mimo jiných zazpívají například Karel Gott, Hana Zagorová, Marie Rottrová, Petra Janů, Eva Pilarová, Josef Laufer, Šárka Vaňková, Ilona Csáková, Jitka Zelenková, nebo Monika Absolonová. A právě zpěvačce Šárce Vaňkové jsme položili několik otázek na téma Felix Slováček.

Co se vám vybaví jako první, když slyšíte jméno Felix Slováček?
Určitě se mi vybaví, galantnost, profesionalita a milý smysl pro humor.

Vzpomenete si na vaše první setkání s ním?
Tak na to nezapomenu. Měli jsme domluvenou zkoušku kvůli vystoupení v rámci Výročí Franka Sinatry. Našprtala jsem se skvěle písničku, kterou jsem měla zpívat, ale bohužel v jiné aranži. Takže jsem si před Felixem a nastoupeným bigbandem připadala jako naprosto nespolehlivý a neschopný člověk. Naštěstí byl Felix moc milý a nakonec jsme si vystoupení parádně užili. Je to jedna z mých nejhezčích vzpomínek.

Felix je muzikant, skladatel i dirigent – co z toho mu jde podle vás nejlépe?
Já si myslím, že vše, co dělá, dělá s plným nasazením, a proto dělá dobře všechny tři věci.

Jaký je podle vás Felix jako člověk?
Bohužel Felixe neznám zas až tak moc dobře, abych tohle mohla hodnotit, ale podle mě je velice laskavý. A určitě je to srdcař. A takových lidí je třeba si vážit…

Jak se vám s ním spolupracovalo?
Skvěle… Je to pro mě veliká osobnost, před kterou mám určitý respekt, který mě přirozeně nutí k dobrému výkonu. Takže je fajn, když můžete spolupracovat s takovou jedničkou českého showbyznysu.

Proč jste se rozhodla vystoupit na benefičním koncertu k jeho 70. narozeninám?
Je to pro mě čest. Také zážitek. A samozřejmě jsem moc ráda, že nejen že si zazpívám s bigbandem v Lucerně přímo Felixovi, ale také podpoříme dobrou věc.

A co mu k sedmdesátce popřejete?
To bych ráda sdělila přímo Felixovi osobně.

Kdo je Šárka Vaňková?
Šárka Vaňková se narodila v Chrudimi, ale vyrůstala v Jirkově u Chomutova. Je ve znamení Štíra. Zpívat začala už jako malá, její sen byl však skončit na profesionální sólové dráze. Zpěv si zdokonalovala na Pražské konzervatoři u Lídy Nopové.
Kariéru odstartovala už jako šestnáctiletá účinkováním v soutěži Česko hledá SuperStar, kde jen o kousek skončila stříbrná. Soutěž samotnou považuje za velkou školu života, tehdy jí svět připadal strašně velký. Na rozdíl od mnoha jiných se Šárka Vaňková nikam nevytratila. Natočila popovou desku Věřím náhodám a o dva roky později svou první autorskou s názvem Teď a tady. Měla svůj zábavný pořad Šárka! a první hereckou roli okusila v úspěšném filmu Panic je nanic.
Veliký potenciál předvedla jako muzikálová zpěvačka. Ve Třech mušketýrech, kteří jsou její velikou láskou, hrála roli Constance, v Kleopatře pak roli Octávie, madame de Montespan v muzikálu Angelika a krasavici Bianku Neru v Adéla ještě nevečeřela. Zde ji navíc můžete vidět i jako šantánovou tanečnici, andílka, ale i bachařku…
V obnoveném muzikálu Dracula hraje Šárka Adrianu. Na pohled křehkou Šárku baví adrenalinové sporty, jízda autem nebo na motorce, rozumí jachtingu, ráda plave. Zajímá se o kino, filmy, koncerty a divadlo, na které si vždy ráda najde čas. Studuje dálkově Střední pedagogickou školu v Praze se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku.
V současné době Šárka pracuje na novém hudebním projektu 4 LaDies, ve kterém s ní bude účinkovat ještě Míša Nosková, Leona Černá a Terezka Zelinková. Jedná se o dámský čtyřtet a dámy si spolu skvěle rozumějí. Koncerty se připravují na léto a kostýmy už se šijí…

Felix 70 – 22. května 2013, pražská Lucerna
Všichni účinkující vystupují za symbolickou jednu korunu. Na koncertě zazní největší hity sólových interpretů, ale i premiérová dueta v exkluzivních aranžích vytvořených pouze pro tento Galavečer. Celý program bude doprovázet sedmnáctičlenný Big band Felixe Slováčka. Každý z hvězdných hostů připojí ke svému vystoupení i osobní gratulaci. Tento koncert je koncipován i díky sociálnímu cítění Felixe Slováčka a jeho hostů zároveň jako benefiční, neboť 70 korun z každé prodané vstupenky bude v den tohoto koncertu předán nadačnímu fondu Dar sluchu – podpora center kochleárních implantací v ČR a individuální podpora neslyšících dětí, dospělých i seniorů s kochleárním implantátem. Vstupenky v rozmezí 290,- Kč až 1490,- Kč už je možné zakoupit v obvyklých předprodejích. Tento narozeninově – benefiční koncert bude natáčet Česká televize a bude odvysílán do půlky června letošního roku.

Foto: www.martinproduction.eu