Sabaton vyrazí na jaře 2022 na velké evropské turné a vystoupí v pražské O2 areně

Nutí vás bombastický, chytlavý a energický heavy-metal k šílenství, v dobrém slova smyslu? Tak pokud jste se tedy poslední dvě desetiletí neplazili v blátivých zákopech někde na okraji světa, byli jste určitě vystaveni majestátní palebné síle metalového obra jménem Sabaton!

V roce 2019 oslavili Sabaton 20. výročí své existence, vydáním svého velkolepého opusu The Great War, což je vlastně koncepční záznam z trezorů fascinující vojenské historie, se kterým se ponořili do ponuré a krvavé atmosféry první světové války, která otřásla celou planetou v letech 1914-1918 a způsobila ničivé následky, které se odrážejí dodnes. Oslavy byly zpečetěny velkým a velmi úspěšným světovým turné The Great Tour, na kterém zavítali těsně před vypuknutím pandemie koronaviru také do České republiky.

Navzdory všem úspěchům Sabaton nikdy neskládá své zbraně k odpočinku. Tento nezastavitelný heavy-metalový tank jede dál a vyhledává další výzvy. A jak teď už asi správně tušíte …tento nezastavitelný válečný stroj nemá v dohledné době v plánu svoji misi jen tak ukončit. Chystá se další mega turné a pražská O2 arena se ocitne opět v plné palbě kapely Sabaton. Plán útoku říká, že to bude 12. března 2022. A aby toho nebylo málo, Sabaton si sehnali na toto turné speciální posily v podobě kapel The Hu a Lordi.

Mongolská kapela The Hu je mladá, rocková kapela, v jejichž tvorbě jsou zakořeněny tradice jejich vlasti. Uvidíte a uslyšíte zde takové nástroje jako jsou Morin Khuur (koňská hlava), Tovshuur (mongolská kytara), Tumur Khuur (čelistní harfa) a hrdelní zpěv se současnými zvuky, čímž vytváří jedinečný zvukový profil, kterému sami říkají »Hunnu Rock«. Hned svým debutovým albem The Gereg (2019) se katapultovali na samotný vrchol světového žebříčku nových kapel a získali víc než 250 milionů streamů po celém světě. Nyní připravují svoji druhou, velmi očekávanou desku, natočenou během domácí karantény, která vyjde počátkem roku 2022 a kterou představí i nám v pražské O2 areně jako speciální host Sabatonů.

Druhého speciálního hosta asi není třeba více představovat. Populární strašáci z Finska Lordi. Když jim pandemie koronaviru přerušila velké turné Killectour, které jeli ke své nové unikátní desce Killection (2020), a zůstali najednou zavření doma, nezaháleli a Mr. Lordi se jal psát nový materiál. Údajně je ho opravdu až neuvěřitelně, šíleně mnoho, takže nás všechny Lordi definitivně opět překvapí něčím zbrusu novým.

Mocní Švédové Sabaton dobývají od samého počátku hudební bojiště za bojištěm. Mají na kontě už dost velkou hromadu zlata a platiny, například čtyřikrát platinovou desku Carolus Rex z roku 2012. Jejich logo bývá tím největším na plakátech evropských festivalů, jako např. polský Woodstock, kde zahráli před půl milionem oddaných obdivovatelů. Turné po Austrálii, Asii, po obou amerických kontinentech…a ve vyjmenovávání všech jejich dobytých vítězství by se dalo pokračovat do nekonečna.

Není co dodat. The Tour To End All Tours – Sabaton, The Hu a Lordi – 12. března 2022, Praha, O2 arena. A prý to bude velké!

 

Foto: Sabaton.net