Richard Bergman: Jiří Dvořák je prostě pilot z Malého prince

Legendární kniha Antoina de Saint-Exupéryho Malý princ existuje v tuzemsku hned v několika audiopodobách. V průběhu let tento kultovní příběh načetlo pro Český rozhlas, ale i různá vydavatelství mnoho slavných herců. Nikdy však nahrávku jednoho z nejslavnějších děl moderní světové literatury nevydal na svých zvukových nosičích Supraphon. To se však nyní změní a Supraphon 29. září 2017 vydá jeho nové zpracování. Půjde o formu dramatizace, která není v současné nabídce audioknih s nahrávkami Malého prince až tak obvyklá.

MP-© 2017 Martin Kubica-Bergman_Havelka_Dvorak_6144

Režisér Richard Bergman s producentem Alanem Piskačem obsadili excelentní sestavu hlasů skvělých hereckých osobností. Pilota namluvil Jiří Dvořák, postavu Zeměpisce Josef Somr, Lišku Klára Issová, Růži Marika Šoposká, Hada Jan Budař. Čtyřroli Krále, Byznysmena, Lampáře a Domýšlivce mistrně ztvárnil Norbert Lichý. Malý princ promlouvá dětským hláskem Matěje Havelky. Režisér Richard Bergman k tomu poznamenal: „Pracoval jsem s lidmi na vysoké profesionální úrovni, a to se odrazilo na konečném výsledku. Myslím, že se nám podařilo vytvořit osobitou atmosféru tohoto nesmrtelného příběhu o přátelství, lásce, opravdovém štěstí a o odpovědnosti za ty, které máme rádi,“ uvedl Richard Bergman.

MP-© 2017 Martin Kubica-Dvorak_Havelka_2

Spolupráce s Jiřím Dvořákem byla fantastická. Je to profík a nedivím se, že ho filmoví a divadelní diváci milují. Co se týká Malého prince, k natáčení přistupoval s maximální pokorou a láskou. Navíc jsem si nedovedl v roli pilota představit nikoho jiného než právě Jiřího Dvořáka, který se hrdinovi Exupéryho nesmrtelného díla podobá svým vzezřením i hlasem. Měl jsem z něho ten nejlepší pocit jako z člověka i herce. Jsem velice rád, že tuto roli přijal,“ řekl režisér Richard Bergman.

MP_cover

Producent mluveného slova Supraphonu Alan Piskač dodal: „Nová nahrávka je zpracována tak, aby byla srozumitelná a zábavná i pro začínající posluchače. Forma dramatizace se scénickou hudbou Simeona Hýbla s nápaditými zvukovými efekty však nadchne i ty, kteří knihu důvěrně znají.“

MP-© 2017 Martin Kubica-Dvorak_1

Malý Princ vychází 29. září 2017 na CD i v digitálních formátech mp3 a Flac.

Podívejte se na teaser zde:

https://www.youtube.com/watch?v=q4mdyUWIvpY

Ukázky na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/album/332982-saint-exupery-maly-princ-dramatizace

Foto: Supraphon / Martin Kubica