Přežije velká láska v učitelském sboru? TV Nova dotočila druhou řadu seriálu Pan profesor

V pražských Dejvicích padla poslední klapka druhé řady rodinného seriálu Pan profesor. Po šedesáti třech natáčecích dnech tak míří další příběhy nekonvenčního a studenty milovaného chemikáře a fyzikáře Marka v podání Vojtěcha Dyka do postprodukce. Kromě něj se diváci mohou opět těšit na jeho seriálovou partnerku, češtinářku Karolínu, kterou si zahrála Beáta Kaňoková, spolu s ředitelem v podání Martina Pechláta a profesory Matoušem Rumlem a Ondřejem Bauerem. Do učitelského sboru nově přibude učitelka angličtiny a němčiny ztvárněná Berenikou Kohoutovou. Na diváky TV Nova čeká deset premiérových epizod už na podzim.

„Měl jsem takového profesora Milana, který byl podobného ražení. Nebyl to ten typ úplně šíleného profesora, ale opravdu přátelského přístupu k těm studentům. V tu chvíli to byl vzor lidství, ne profesorství,“ vzpomíná představitel hlavní role Vojtěch Dyk.

„Druhá řada bude jiná v tom, že Marek s Karolínou spolu začnou chodit, takže se to bude dost točit kolem jejich vztahu,“ říká představitelka Karolíny Beáta Kaňoková a dodává: „Bylo to intenzivní a náročné natáčení. Skvěle mezi nás zapadla Berenika Kohoutová. Má úžasný smysl pro humor a pořád se směje a já nedělám nic jiného, než se směji s ní.“ Berenika Kohoutová ke své roli říká: „Moje postava je hodně přímá a má velký smysl pro spravedlnost, je hodně ekologicky zaměřená. Jsme si podobné v ráznosti. A v seriálu ji čeká velká láska.“

„Pro mě to byl splněný sen. Vždycky jsem chtěl dělat seriál a zrovna Pan profesor byl velká srdcovka, takže jsem si to moc užil. To, co měli diváci rádi na první řadě, tady bude a bude toho samozřejmě víc. Vojta, Beáta a to jiskření, které mezi nimi je, se udrželo a zároveň bude ještě intezivnější. Čekají nás také další opravdu zajímavé příběhy studentů, které profesor Marek Vlček (Vojtěch Dyk) řeší, takže si myslím, že to bude stát za to,“ shrnuje jeden ze dvou režisérů druhé řady Jan Haluza (Deníček moderního fotra). Tím druhým je Braňo Holiček (Ordinace v růžové zahradě 2).

„Na tvorbě seriálu ze školního prostředí je skvělé, že se školou má velmi intezivní osobní zkušenost každý. Všichni jsme ve škole strávili velkou část svého života a jako rodiče tuto zkušenost prožíváme se svými dětmi. Myslím, že právě proto oslovuje Pan profesor generaci rodičů i žáků. Myslím, že je to tím, že hlavní hrdina, kterého hraje Vojta Dyk, do jisté míry zastupuje obě generace. Navenek je dospělý učitel, ale jako postava se chová spíš jako teenager: je mu jedno, jaká jsou pravidla, bojuje proti systému, přijímá studenty takové, jací jsou, a nesnaží se je formovat. Myslím, že právě proto se na seriál dívá tolik mladých lidí. A to nás obzvlášť těší, protože to znamená, že jsme schopni získat mladé diváky zpět z digitálních platforem, pokud pro ně máme správné projekty,“ shrnuje kreativní producent Pana profesora Michal Bütow.

První řada Pana profesora, která se na obrazovce televize Nova vysílala loni na podzim, oslovila 28,58 procenta (share) diváků u TV ve věku 15–54 let. S největším ohlasem se setkala u mužů ve věku 15–24 let (share 35,89 procenta).

Natáčení Pana profesora 2 bylo realizováno v souladu s principy tzv. zeleného natáčení a udržitelné produkce, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí. Pro TV Nova jej realizovala produkční společnost Paprika Studios.

Pan profesor 2

režie: Branislav Holiček, Jan Haluza

hudba: Jan P. Muchow

hrají: Vojtěch Dyk, Beáta Kaňoková, Martin Pechlát, Jana Krausová, Ondřej Bauer, Berenika Kohoutová, Matouš Ruml, Pavlína Mourková, Matěj Beneš, Michal Pazderka, Deniz Kayalibay, Adam Vohánka, Filip Červenka, Adam Langer, Vojtěch Vodochodský a další

 

Foto: TV Nova