Před 20 lety zemřel Michal Tučný

Dnes, v úterý 10. března 2015 si připomínáme dvacet let od chvíle, kdy k nebeským branám navždy odešel zpěvák a muzikant Michal Tučný. Nekorunovaný král české country hudby, který během své téměř třicetileté hudební kariéry prošel skupinami Rangers, Greenhorns/Zelenáči, Fešáci, aby nakonec zakotvil u svých Tučňáků.

Michal
Jeho písničky doslova zlidověly. Spolehlivě na ně dojde u každého táboráku, stále znějí v rozhlasovém éteru, vycházejí na kompaktních discích a dokonce je najdeme i ve školních učebnicích. V březnu 1995 všechny tyto krásné písně osiřely. Ale ne nadlouho. Michalových »sirotků« se ujali jeho fanoušci, kteří se od roku 1998 scházeli rok co rok v jeho milovaných Hošticích u Volyně, aby si je zde společně s Michalovými přáteli a kolegy zazpívali.

michal misa 1
Významné jubileum si však zaslouží i speciální místo pro vzpomínku na Posledního kovboje. V roce 2015 se proto na Michala Tučného bude vzpomínat v pražské Lucerně. Ve čtvrtek 16. dubna 2015 v jejím velkém sále zazní ty největší hity Michala Tučného v podání známých osobností české hudební scény.

MT 24 TucnaE¦îTüci 39

Vzpomínkový galakoncert k 20. výročí
Michal Tučný
čtvrtek 16.4. 2015 od 19.00
Lucerna Praha

Vystoupí:
 Ondřej Hejma
 Wabi Daněk
 Richard Tesařík
 Harlej
 Tomáš Linka
 Míša Tučná
 Allan Mikušek (SK)
 Schovanky s Věrou Kočišovou (Tučňáci)
 Vít Starý a Matyas Vorda (Mandrage)
 Vašek Bláha (Divokej Bill)
 Vlčnovské Bůdové umělkyně
 Ruda Prušák
 a další hosté
 Moderuje Aleš Háma za doprovodu kapely Blueground

Tucny 1104557Tucny img268

Více infa na: www.michaltucny.czMT

Foto: www.michaltucny.cz