Poznáte tančícího kluka? Dnes je z něj hvězda koncertních pódií!

Richard Pachman má rok 2013 plný výročí. Uplynulo 20 let od vydání jeho prvního alba Dreams s relaxační hudbou, jeho adventní koncerty, jejichž příprava je nyní v plném proudu, slaví rovněž 20 let. Richard Pachman právě vydává své 30. CD Čas vánoční, tentokráte s »live« nahrávkou adventního koncertu. Letos mu vyšla pátá kniha a v současnosti píše spolu se svým otcem knihu šestou. Když spočítá své výstavy olejomaleb, tak včetně v současnosti probíhající olomoucké, pražské a říčanské prezentoval své obrazy na 77 výstavách u nás, v Holandsku, Belgii a na Slovensku. Vedle těchto známých informací má však ještě jedno výročí, o kterém se téměř nikde nezmiňuje. V listopadu 2013 je to 30 let, co se stal mistrem Československa v disko-tancích!


„Hudbě i malování se věnuji od předškolního věku a provází mne stále, ale během studia na gymnáziu v Olomouci mě opravdu společenský tanec moc bavil. Tančili jsme tance standardní, latinskoamerické i skupinová předtančení. Když náš taneční klub dostal v roce 1983 pozvání na Festival tance a přátelství do Ústí nad Labem, přhlásili jsme se s mou taneční partnerkou Pavlínou Pohlovou, dnes Coufalovou, do kategorie diskotanců. Měl jsem tehdy nějakou angínu, nechodil jsem celý týden do školy, ale i přes protesty rodičů jsem do Ústí odcestoval a soutěž odtančil. Celý ten den včetně zkoušek na televizní přenos, zkoušky Václava Neckáře a dalších účinkujících byl dosti hektický, náročný, ale moc příjemný. Byl to tehdy pro mne úplně nový svět! Soutěž byla zážitek! Protože jsme byli nervózní, nebyli jsme s partnerkou až tak moc schopni sledovat hodnocení poroty mezi jednotlivými tanci… Když na závěr soutěže v nočním přímém televizím přenosu vyhlásili vítěze, byli jsme s partnerkou opravdu překvapeni, že jsme to právě my. V době, kdy Česká televize vysílala pouze na dvou stanicích, nás viděla v televizi půlka vlasti a především všichni známí, takže jsem si po návratu do školy lehce »schytal« od školního pana doktora, že jsem s neschopenkou tančil v televizi! Byla to krásná doba, měli jsme po tomhle vítězství s partnerkou mnoho vystoupení v Olomouci a okolí. Vzpomínám na toto období jako na zkušenost, která mě naučila vystupovat před lidmi i v médiích. Je to až úsměvné, že jsem byl poprvé v televizi jako sedmnáctiletý a jako tanečník… A je to opravdu dávno. Ale vlastně těch 30 let uteklo jako voda…,“ svěřil se Richard Pachman.


K roku plnému výročí dodává: „Letos jsem vystoupil po 109. na Křižíkově fontáně, kde zpívám již 19 let. A aby těch čísel nebylo málo, tak jsem jako dárek k 85. narozeninám Kamile Moučkové vydal na jaře společné dvojalbum Samota není osamění, které spolu s paní Moučkovou prezentujeme v rámci stejnojmenných komorních představení. Paní Kamila bude hostem i několika mých adventních koncertů. Ty letos začínají již 23. listopadu, zpívá na nich společně se mnou Dita Hořínková. Letos navštívíme Zruč nad Sázavou, Uhříněves, Kutnou Horu, Kosmonosy, Jičín, Olomouc, Prostějov, Ústí nad Orlicí, Prahu, Říčany a Ohaře u Kolína. Moc se na koncerty těším. A třeba se přijde na ten olomoucký podívat i má někdejší taneční partnerka…“¨

videoklipy: www.youtube.com/pachmanrichard

Facebook: www.facebook.com/richardpachman

Foto: www.pachman.cz, www.richardpachman.cz