Pokáč vydal album Úplně levej. Podívejte se na jeho nový klip Matfyzák na discu

Písničkář Pokáč vydává svoje druhé album pod názvem Úplně levej. Doprovází ho video k písni Matfyzák na discu, které mělo za pouhé dva dny od premiéry přes 170.000 zhlédnutí.

Pokáč - foto Benedikt Renč

Pokáč pojmenoval svoje nové album podle jedné z písní, která – jak sám přiznává – svým názvem »poměrně přesně popisuje« jeho manuální zručnost. Z celkového počtu 14 písniček je pět již dobře známých díky vtipným videoklipům, které písničkář zveřejnil na YouTube (Hrdinský čin, Láska na vsi, V lese, Aromatické léto, Farmář Tonda). Zařadil také hned několik duetů, a to již zmiňovaný Hrdinský čin s Jakubem Ondrou a Lásku na vsi s Petrou Göbelovou. Novinkovými duety jsou skladby Jaro s Berenikou Kohoutovou a vánoční písnička („protože co by to bylo za album bez vánoční písničky“) Voděvzdorné šibenice s Kájou Bulawovou, fanynka, která se Pokáčovi jako mnoho dalších přihlásila do projektu »feat s fanouškem«…

Pokáč - Úplně levej

Hudba a texty jsou dílem Pokáče. S výjimkou Farmáře Tondy v produkci Lukáše Chromka písně produkoval Johny Rainbow (Light & Love).

Jako čerstvé video k albu uvádí písničkář Matfyzáka na discu: „Sám jsem absolventem technické univerzity, takže vím, jaký horor pro nás je sbalit někde holku. A co teprv když ona balí nás! Zastávám názor, že by se o této problematice mělo více mluvit, snad i tento klip přispěje k rozšíření dialogu.“

Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, charakterizuje svůj styl jako »nepovedený pokus o folk, případně nezdařený pokus o hudbu«. Jeho dosavadní tvorba, především pak debutové album Vlasy, za jehož prodej obdržel Zlatou desku, potvrzují, že jde jednoznačně o nadsázku. Svými texty přispěl také k úspěchu prvních dvou alb písničkáře Voxela, písní skupiny Mirai (mj. Chci tančit, Anděl nebo 365) a skladby Cizí zeď (OneManShow Foundation). Je také autorem textů několika písní Jakuba Děkana, se kterým nazpíval duet Co bejvávalo, už není. V roce 2018 začal psát písně fotbalovému týmu AC Sparta Praha, jehož je dlouholetým fanouškem.

Podívejte se na klip Matfyzák na discu zde: https://youtu.be/TQp10Lx9Yf4

Foto: Warner Music / Benedikt Renč