Pojďte si zasoutěžit o novou knihu Skřítkové

Milí čtenáři, dovoluji si vám představit pohádkovou knihu Skřítkové, kterou jsem napsala pro svého syna Tomáška před lety v nemocnici, když mi bylo hodně smutno. Dnes už mi smutno není a tak jsem se rozhodla, že se Skřítkové vydají ze šuplíku »do světa«, aby se z jejich příběhu mohly radovat i ostatní. Kniha je motivačním příběhem, je milá a skřítkové veselí, a protože i oni ve svém životě řeší podobné situace jako my lidé, myslím, že jsou Skřítkové vhodným rodinným čtením pro malé i velké děti, rodiče i prarodiče,“ představuje svou novou knihu spisovatelka Jana M. Brůžková.

Jana M. Bruzkova 1F

Celobarevná dětská kniha Skřítkové přináší na 160 stranách devět na sebe navazujících kapitol příběhu skřítka Prnďulíčka, který se rozhodne vydat na cestu za svým snem. Na cestě ho čeká mnoho milých i nemilých překvapení a setkání. Každé takové setkání ho něčím obohatí. Nejprve se potkává s žabkou Špulinkou, která mu dá vzácné rady, poté s panem Sovou, který mu poví o jednom opuštěném domečku, větrném mlýnu v blízkosti lidského obydlí, který se Prnďulíček rozhodne najít. Cesta však není jednoduchá a skrývá pro skřítka mnohá dobrodružství. V lese se Prnďulíček setkává s lesním skřítkem Šikulkou, který se ocitá v nesnázích. Prnďulíček podává Šikulkovi pomocnou ruku a toto netradiční setkání zasadí semínko hlubokého přátelství. Najednou se na cestě za svým snem ocitnou hned dva skřítkové. Podaří se skřítkům opravdu uskutečnit jejich sen a dojít až do cíle?

Jana-M-Brůžková-kniha1

S vydáním knihy Skřítkové jsem zahájila i Projekt Skřítkové, který je zaměřen na podporu onkologicky či jinak vážně nemocných dětí. V rámci tohoto projektu jsem věnovala tisíc kusů knihy Skřítkové onkologicky či jinak vážně nemocným dětem a to prostřednictvím Oddělení dětské hematologie a hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava Poruba v čele s panem primářem MUDr. Bohumírem Blažkem a srdužení Haima Ostrava z.s., zastoupená paní Michaelou Češkovou. Z každé knihy, která se prodá v knihkupectvích, e-shopech nebo na mých webových stránkách a pořádaných akcích, věnuji 30 korun také tomuto oddělení,“ prozrazuje Jana M. Brůžková.

Chtěli byste mít doma knihu Skřítkové? Stačí, když odpovíte na naše dvě otázky a budete mít trochu štěstí a Skřítkové přijdou k vám domů. Ze správných odpovědí vybereme pět šťastlivců, kterým knihu zašleme doporučeně poštou i s autogramem autorky.

Skřítkové - Jana M. Brůžková

Soutěžní otázky:

1. Jak se jmenují dva hlavní hrdinové knihy Skřítkové?

A/ Prnďolíček a Šipinka

B/ Prňdolíček a Šikulka

C/ Prnďulíček a Šipulka

D/ Prnďulíček a Šikulka

2. Kdo poví skřítkovi – hlavnímu hrdinovi o větrném mlýnu v blízkosti lidského obydlí?

A/ Lesní tchoř Ferdinand

B/ Vykutálený mravenec Florián

C/ Motýlek Modrásek

D/ Pan Sova

Správné odpovědi posílejte na e-mailovou adresu: redakce@topvip.cz do pátku 15. února 2019. Vybraným výhercům zašleme knihu doporučeně poštou, proto nezapomeňte nepsat k odpodvědím své celé jméno a přesnou adresu včetně PSČ.

Více informací o knize Skřítkové a o Projektu Skřítkové na: www.projektskritkove.cz

Facebook: https://www.facebook.com/jmbruzkova

Foto: MV knihy