Podívejte se, jak se chystaly herecké hvězdy na dnešního Valentýna

Ne každý z herců primáckého seriálu Cesty domů slaví Valentýna, ale přesto se na svátek zamilovaných vybavili. Pro své protějšky vyrobili čokoládové pralinky.


Pod vedením zkušeného cukráře a »čokolatiéra« Martina Pokorného plnili čokoládové skořepinky náplní s příchutí jahod se šampaňským a pralinky pak různě zdobili. Radúz Mácha, který hraje v seriálu policajta Jaryna, přiznal, že má nejvíc rád čokoládu oříškovou a bílou. Pralinky vyrobil a pak zabalil pro svou přítelkyni – tanečnici Martu. „Já se čokolády myslím nikdy nepřejedl. A nejvíc jsem jí snědl, když jsme dělali čokoládové fondue. Na Valentýna si nedáváme dárky, ale malinko ho asi oslavíme,“ říkal.
Lumír Olšovský, který hraje v seriálu doktora, si zdobení pralinek užíval a průběžně ujídal zdobení. Přiznal, že čokoládu má rád bílou, ale třeba i s nějakým alkoholem, a že už okusil například i čokoládu s růží nebo se zlatem „Slavíme všechno, co jde, Valentýna taky, dárek jsem svému příteli Pavlíkovi koupil předem, abych to datum neprošvihl. Doufám, že si do Valentýna přivezeme opožděný vánoční dárek, který jsme si pořídili – bílý skútr. Doufám taky, že vyjde počasí a že vyrazíme na nějakou valentýnskou romantickou projížďku na Hrad nebo do nějakých zahrad,“ plánoval Lumír.


Vendulka Křížová, kterou znají diváci Cest domů jako vrchní sestru, dorazila i se svými syny Ferdou a Bertíkem a dcerou Anežkou. „Valentýna doma nijak zásadně neslavíme. Čokoládu mám ráda, ale většinou se jí nestačím nijak přejíst, v tom mě zastanou děti,“ říkala. S Vendulkou přišla i její kamarádka – herečka Petra Hobzová, která si v Cestách domů zahrála epizodní roličku a která se přiznala ke své vášni pro nugátovou čokoládu. Za ni tvořili pralinky její děti Kryštof a Klára.


Dárek pro tátu – režiséra Cest domů Jiřího Adamce – vyráběla i jeho žena – moderátorka Jana s dětmi Daníkem a Jasmínkou. „Valentýna nijak zásadně neprožíváme, ale ani nebojkotujeme. Většinou dostanu od manžela kytičku a uděláme si hezký večer. Dát čokoládové pralinky mě nenapadlo. Tak máme pro tátu hezký dárek,“ smála se.

Foto: TV Prima