Podívejte se, co spolu udělali Daniel Landa a Filip Renč

Zpěvák Daniel Landa potěšil své fanoušky ještě před svým listopadovým turné novým videoklipem, který pro něj k písni Šmouha udělal režisér Filip Renč. A k vidění je v něm všechno to, co je v posledních letech pro Dana typické – automobilové závody, potápění se žraloky, ale i záběry ze zápasu v thajském boxu, který zpěvák absolvovala 12. června v Tipsport Areně v Praze proti Finu Riku Immonenovi.


Autorem hudby i textu písně Šmouha je tradičně samotný Daniel Landa, na kytaru ho doprovází Tomáš Vartecký, piana a keyboardu se chopil Karel Mařík, baskytarový part odehrál Jakub Antl a za bicí se posadil Miloš Meier.
Sám Dan Landa označuje Šmouhu za motivační song, který má každému pomoci dosáhnout svých snů. Hudebně pak zpěvák zcela přiznaně navazuje na jeden ze svých největších hitů – píseň Touha. „To celé je obrovské dobrodružství,“ komentuje Landa svůj nejnovější klip.
Píseň Šmouha v těžkých chvílích hodně pomohla i režiséru klipu Filipu Renčovi. Toho totiž v době natáčení srazil při cestě na kole náklaďák, který Renčovi nedal přednost. Režisérovi tehdy po nehodě nikdo nepomohl, a tak se musel přes četná zranění dostat sám do nemocnice, kde ho teprve ošetřili. „Dan má svou filozofii, kterou chce předávat dál a která je pozitivní a pro lidi do jisté míry motivační. Danův záměr i snaha se změnit k lepšímu a využít naplno svůj životní potenciál a předávat lidem pozitivní energii jsou mi velice sympatické. Doufám, že to není naše poslední spolupráce,“ říká o vzniku klipu Filip Renč.
Videoklip má také pozvat všechny zpěvákovi fanoušky na velkolepé listopadové Daniel Landa – Žito Tour 2014, během něhož zpěvák vystoupí ve 4 městech České republiky.

Na Landův nový klip se podívejte zde:

Daniel Landa – Žito Tour 2014
23. 11. – Ostrava
25. 11. – Pardubice
27. 11. – Brno
29. 11. – Praha

Foto: Archiv Daniela Landy