Největší obavy Daniela Landy: Doufám, že neskončím v prvním kole!

Zbývají pouhé tři týdny do očekávaného zápasu mezi Danielem Landou alias Žito a finským profesionálním zápasníkem Rikem Immonenem v pražské Tipsport aréně, kde tomu bude přihlížet několik tisíc diváků. Daniel se přiznává, že jeho tělo už není to, co bývalo, a v posledních dnech, kdy se čas neúprosně krátí, si uvědomuje, že ve svých pětačtyřiceti letech to není žádná legrace.


Daniel Landa trénuje několik hodin denně a sáhnul si až za hranice svých možností, protože dlouho očekávaný zápas je pro něj obrovskou výzvou. Dokonce přiznává, že začíná být nervózní a moc by si přál, aby vydržel na nohou všechna tři kola . „Nebojím se prohry, ale nedám ji zadarmo! Pro mě je výhra trénovat a zbytek je jen navrch,“ prohlásil Landa, když byl tázán, jestli má strach. Tělo má prostě svoje limity.


Landa má kolem sebe zatím jen pozitivní podporu a díky tomu údajně znovu začal psát písničky. Hudbu chce však dělat pouze jako koníček, protože když by se jí opět věnoval profesionálně, vyčerpávalo by ho to. To hlavní, co chce dělat a v čem se chce zdokonalovat je motivační koučink.


„Doufám, že neskončím v prvním kole,“ skromně říká Dan. Nedá se vyloučit, že nástup do ringu si Landa udělá po svém. Měl by být pojat velmi mysticky a měla by z něj vyzařovat vnitřní síla. Spekuluje se o tom, zda nebude při nástupu zpívat svoji novou píseň Uruz.


Tréninky, které Dan absolvuje, jsou opravdu drsné. Nedávno proběhla médii fotografie, kde má zakrvácený celý obličej. Landa si ale moc dobře uvědomuje, že si nesmí do zápasu nic zlomit a nijak se vážněji zranit. „Bude to oslava thajské boxu, humbuk a kejkle, prostě show. Můj zápas bude třešnička na dortu,“ představuje a upoutává na Gibu Fight Night, které se koná ve čtvrtek 12. června 2014 v Praze v Tipsport aréně.

Foto: Gibu Fight Night