Platinové i zlaté Tváře smutnejch hrdinů a Škwor konečně také live!

Už je to více než půl roku, co albová novinka Škwor Tváře smutnejch hrdinů spatřila světlo světa. Dosud ji však populární kapela s ohledem na okolnosti nemohla fanouškům představit naživo. Ti ji ale kvůli tomu ve štychu rozhodně nenechali. Právě díky jejich podpoře album získalo za své dosavadní prodeje Zlatou i Platinovou desku Supraphonu. Škwor jim poděkovali exkluzivním živým přenosem z předání na svém Instagramu, během nějž akusticky zahráli i dvě písně z nového alba, a nyní se už jak skupina, tak fanoušci mohou konečně netrpělivě těšit na pořádnou nálož koncertů!

„Tento live stream byl náš vůbec první. Moc na podobné věci nejsme, ale předání těchto ocenění byla příležitost si to vyzkoušet. Většinou se totiž tyhle ceremoniály odehrávají na nějakém velkém koncertu nebo turné, ale v době, kdy nebyla šance se s fanoušky jinak potkat, to byla ideální možnost, jak jim tento zážitek přenést. Je to de facto především jejich zásluha, tak jsme chtěli, aby toho byli součástí,“ komentuje bubeník Škwor Martin Pelc živý přenos, který proběhl 2. června v pražské prodejně Musicpoint za účasti zástupců Supraphonu i manažera kapely.

Jak už zaznělo výše, Škwor během něj zahráli v komorních akustických verzích dvě pecky z nového alba, konkrétně titulní věc Tváře smutnejch hrdinů a singl Nejistá přítomnost, jehož klip nasbíral na YouTube už více než 1,5 milionu zhlédnutí. Kromě dvojnásobného ocenění Tváří smutnejch hrdinů byla navíc zpětně oceněna platinovou deskou také předchozí řadovka Uzavřenej kruh (2017).

Podívejte se na aftermovie:

 http://y2u.be/K11RLmUkrgo

 

S ohledem na zlepšující se pandemickou situaci jsou pro kapelu i početný tábor jejích fanoušků nyní hlavním tématem především koncerty. Těch je na nadcházející týdny a měsíce na programu hned 24! Kromě přeložených zastávek Tváře smutnejch hrdinů Tour, na němž se coby předkapela představí nadějná parta Nanday, zavítá oblíbená rocková mašina se svou živelnou show také na několik festivalů.

Škwor se netají tím, že čekání na živé hraní bylo krutě dlouhé, o to intezivnější byla ale příprava i zkoušení nových věcí, kterých by mělo naživo zaznít hned šest. „Nový písničky nás hrozně baví, i proto jsme jich do playlistu zařadili tolik. Začali jsme pro jistotu zkoušet už někdy v zimě a postupně se tak po té pauze dostávat do formy  Prubířský kámen bude samozřejmě první koncert, na který se moc těšíme, ale zároveň tam je i nějaká lehká nervozita, především z techniky, která dlouho odpočívala. Jakmile se to ale rozjede, mozek se přepne a člověk potom už nic neřeší,“ neskrývá zkušená kapela nadšení z možnosti konečně hrát před fanoušky.

Více detailů ke všem plánovaným koncertům, jejichž kompletní výčet najdete níže, je k dispozici na webu www.skwor.cz. Pro informace o aktuálním dění pak sledujte Facebook a Instagram Škwor.

Nadcházející koncerty Škwor

 1. 6. – Jilemnice / Krkonošské Koncerty
 2. 7. – Holýšov/ Pekelný poloostrov
 3. 7. – České Budějovice – Výstaviště / TVÁŘE SMUTNEJCH HRDINŮ TOUR 2021
 4. 7. – Benešov – Konopiště / TVÁŘE SMUTNEJCH HRDINŮ TOUR 2021
 5. 7. – Kadaň / Vysmáté léto vol. 2
 6. 7. – Brno – Anthropos / TVÁŘE SMUTNEJCH HRDINŮ TOUR 2021
 7. 7. – Malá skála/ Live! léto 2021
 8. 7. – Pardubice – Závodiště / TVÁŘE SMUTNEJCH HRDINŮ TOUR 2021
 9. 8. – Tábor
 10. 8. – Žopy u Holešova
 11. 8. – Praha – Ledárny Barník / TVÁŘE SMUTNEJCH HRDINŮ TOUR 2021
 12. 8. – Litvínov – Loučky / TVÁŘE SMUTNEJCH HRDINŮ TOUR 2021
 13. 8. – Prostějov / Pivní slavnosti Prostějov
 14. 8. – Uničov/ Uničovské kulturní léto
 15. 8. – Karlovy Vary – Loket / TVÁŘE SMUTNEJCH HRDINŮ TOUR 2021
 16. 8. – Květná u Poličky
 17. 9. – Sušice – Ostrov Santos
 18. 9. – Vrchlabí – Vejsplachy, Kačák
 19. 9. – Letní parket Výrava fest
 20. 9. – Plzeň – Lochotín / TVÁŘE SMUTNEJCH HRDINŮ TOUR 2021
 21. 9. – Hořepník / Letní parket
 22. 9. – Jihlava – Amfiteátr / TVÁŘE SMUTNEJCH HRDINŮ TOUR 2021
 23. 9. – Mikulov – Amfiteátr / TVÁŘE SMUTNEJCH HRDINŮ TOUR 2021
 24. 10. – Zábřeh – Plavecký areál/ TVÁŘE SMUTNEJCH HRDINŮ TOUR 2021

 

Foto: Supraphon / Lukáš Kadeřábek