Petra Černocká se už zase postavila k plotně! Tentokrát vaří i s manželem!

Prima family naděluje s mírným předstihem všem příznivcům kulinářské show VIP Prostřeno! Dva týdny za sebou se u stolu sejde nejen kvarteto celebrit, ale rovnou okteto hostů. Budou to čtyři slavní lidé, které už znáte. Buď zvítězili nebo diváky zaujali či jim byli mimořádně sympatičtí během půl roku, co hvězdy vaří před kamerami. A protože uvaří ještě jednou znovu, mohou si vzít na pomoc někoho blízkého, kdo jim bude nejen k ruce, ale také jim bude dělat společnost a podporovat je. Poprvé uvaří Petra Černocká s manželem, hudebníkem Jiřím Pracným. Dále se můžete těšit na Anife Hassan Vyskočilovou se synem Harim, který ji už dávno přerostl a vypadá spíš jako maminčin přítel než její syn. Na večeři přijdou také Ivan Vyskočil, který sice není Hariho otec, ale vychoval ho, a jeho dcera Míša, kterou má z manželství s Ivanou Andrlovou. Takže rodinka bude kompletní, ale zatím o tom neví. A poslední z této VIP čtveřice či spíše osmy je Světlana Nálepková a její přítel Václav Pleska. A nyní už zpět za Petrou Černockou, která plánuje svoje vánoční VIP menu a láme si hlavu s tím, kam své hosty v pondělí posadí, protože jak už víme, má malý byt a velký stůl si musí vypůjčit. Její muž jí ale určitě pomůže, jak uvidíme už v pondělí 3. prosince od 20 hodin večer na Prima family.


„Jako první uděláme kuřecí jatýrka po maďarsku,“ představuje zpěvačka Petra Černocká své menu. Na hlavní chod má objednanou krůtu, předtím bude dýňová polévka a nakonec slibuje zmrzlinku s něčím ovocným. Její muž se zatím postará o stromeček, který se do obývacího pokoje, kde se bude stolovat, snad také vejde. „Jsem zdobič, miluju advent,“ říká o svém vztahu k Vánocům Světlana Nálepková. Zato Ivana Vyskočila tak otrávili obchodníci, že prý Vánoce už pět let neslaví. Kvůli VIP snad udělá výjimku. Hari Hasan Vyskočil si libuje, že jeho maminka vždycky nachystá báječné Vánoce, vše prý připraví na jedničku.


U Petry Černocké se společnými silami porcuje krůta, která by se jinak nevešla do trouby. Ivan Vyskočil se už moc těší na všechny pečínky, které ho tento týden čekají, pro jeho dceru bude krůta životní premiéra. Světlana se bojí, zda nebude krůta suchá, ale Petra už ji pěkně špikuje špekem. Špíček, kterým tentokrát zpěvačka nešetří, bude i v játrech s paprikou a také v zeleninovém krému z dýně. Světlana nejí vnitřnosti, ale chystá se ochutnat. Míša Vyskočilová se těší na polévku, její tatínek je už ale moc zvědavý na to, s kým se u stolu setká. „Nejlepší by bylo, kdyby tam byla Andrlová,“ říká s nadsázkou Ivan, který se dočká své třetí ženy Anife. Bývalí manželé a děti u jednoho stolu se takhle prý nesešli od rozvodu. „Oni jsou sehraní, byli spolu deset let, tak to bude super,“ předpokládá sympaťák Hari.


Hostitelce se sestava u stolu líbí a těší se, že bude legrace. A bude. „Anife Vánoce vůbec neslavila, ale od té doby, co se dozvěděla, že se tam rozdávají dárky, tak je fanda Vánoc,“ dává k dobrému její exmanžel. Světlana s Petrou vzpomínají, jak spolu kdysi chodily na Vánoce na šneky do Klášterní vinárny. Hlavní chod je naprostá klasika, kaši udělal Jirka. „Běda jak proti tý kaši budete něco mít, v týhle domácnosti končíte, vyhrožuje manžel hostitelky. „Kaše byla dobrá,“ chválí ji partner Světlany, „ale celková prezentace jídla, mi přišla po tom skvělým začátku trošku horší.“


Předkrm i polévka dopadly totiž na jedničku. Jako největší jedlík se ukáže Ivan, který dojídá ještě po Míše. Anife se diví, že dostanou v zimě jako dezert zmrzlinu, ale všechny zahřeje Jiřího krém a horké maliny a nakonec dvojitá zábava se spoustou předvádění a zpívání za doprovodu Jiřího kytary. Anife zima určitě není, pokouší se o Borata v plavkách a v malém striptýzu by určitě pokračovala dál, kdyby si neuvědomila, že má na sobě bombarďáky jako Bridget Jonesová. Ivan si s ní přesto vymění perníkové srdce… A kam se podíváme zítra? Ke Světlaně Nálepkové a jejímu Vaškovi.

Foto: TV Prima