Petr Kolečko: Žádná pravda nesmí stát v cestě dobré historce

Úspěšný scenárista, režisér a čerstvý novomanžel Petr Kolečko přijal pozvání do televizní Show Jana Krause. Před několika týdny totiž uzavřel sňatek se svojí dlouholetou přítelkyní a matkou svého syna Jiříka, modelkou Anetou Vignerovou. Zároveň opustil milenku, herečku Denisu Nesvačilovou.

Jan Kraus mu k tomuto životnímu kroku srdečně poblahopřeje a zasvěceně si s ním vymění pár osobně odprožitých zkušeností s druhým manželstvím. Protože Kolečkovu veselku doprovázela řada skandálních bulvárních zpráv, naťukne moderátor i toto téma. „Žádná pravda nesmí stát v cestě dobré historce,“ říká na to Petr Kolečko s tím, že se bylo možno dočíst v novinách leccos. „A nějak tak to je přibližně pravdivý,“ dodává. „Někdy je ale lepší, když o vás píšou lži než pravdu. O někom je lepší lež, o někom pravda… Já jsem taková křížená varianta.“

Celkově to pak shrnuje s tím, že člověk nějak prochází životem a dělá nějaká rozhodnutí, která můžou být iracionální a trochu divočejší. Nicméně oba pánové se spravedlivě rozohní nad rolí bulváru, který má tendenci zveličovat a zároveň moralizovat. „Oni píšou, to se mi líbí, že za to vlastně můžeme my, že to oni píšou. Že to je vlastně naše vina, že přeci kdybychom se takhle nechovali, tak oni to nepíšou. A vlastně nám nadávají za to, že to píšou,“ posteskne si umělec a podotkne, že kdyby se k tomuto tématu chtěl jakkoli vyjadřovat, bylo by to prostředky, které jsou mu vlastní, tedy že by napsal film.

„Co v těch příbězích chybí, jsou pohnutky lidí, které můžou být různé. Já tady nebudu mluvit za svoji ženu nebo za někoho jiného. Byla by velká lež tvrdit, že jsem se nedopustil nějakých omylů. Ale ty postavy můžou být různé. A ten bulvár, to je jen takový povrchní výběžek z toho. Takže kdybych já podle toho dělal nějaký film, chtěl bych to dělat s nějakou hlubší psychologií a třeba bych některé ty věci uvedl na pravou míru, což asi nebudu dělat tím, že to budu někde říkat,“ uzavírá Petr Kolečko.

 

Foto: TV Prima