Pavel Šporcl naučí děti poznat Carmen i Vltavu

Zásadní díla klasické hudby, jakožto jeden ze základních pilířů obecného kulturního povědomí, bude dětským divákům České televize představovat nový pořad Hudební perličky Pavla Šporcla. Známý houslista v nich dětem uchopitelnou formou představí ty nejznámější melodie klasického žánru i jejich skladatele.

Pavel Šporcl
Česká televize dnes začala natáčet šestnáctidílný seriál určený hlavně dětem, který představí slavné hudební skladatele a jejich zásadní díla. Pořad s krátkými animacemi propojí hrané melodie a zajímavosti o konkrétní skladbě a jejím autorovi.
„Nemalé procento mladých lidí přichází na to, že klasická hudba není výhradně vážná, ale že je plná nejrůznějších pozitivních emocí. Mnohdy je překážkou pouze fakt, že zatím neměli příležitost se s touto hudbou setkat, nebo je v první řadě odradily posluchačsky náročné kusy, “ přibližuje záměr nového pořadu ČT 😀 houslista Pavel Šporcl a dodává: „V Hudebních perličkách se vždy zaměřím na jednoho skladatele a jeho vybranou známou melodii. Lehkou formou se tak diváci budou moci dozvědět nejen důležitá fakta, ale i třeba úsměvné historky ze života mistra.“

Pavel Šporcl 2
V pětiminutových dílech bude hrát Pavel Šporcl nejen na housle, ale i na klavír a někdy dokonce zazpívá. Celou sérii zakončí skladba od Františka Jana Škroupa a Josefa Kajetána Tyla – tedy česká hymna. Hudební perličky Pavla Šporcla začne vysílat ČT 😀 již od září 2017.

Foto: Česka televize