Olympijští vítězové Lukáš Krpálek a Jiří Prskavec: Člověk chce předvést to nejlepší

Olympijští vítězové Lukáš Krpálek a Jiří Prskavec přijali pozvání do televizní Show Jana Krause. Oba sportovci totiž vybojovali na letošních letních olympijských hrách v Tokiu zlatou medaili, Lukáš v judu a Jiří ve vodním slalomu.

„U nás v judu je olympiáda taková opatrná a spíš se to rozjíždí až v prodloužení,“ říká Lukáš v odpovědi na poznámku Jana Krause, že při sledování zápasů v judu čekal, kdy už konečně začne pořádná rvačka, ale zápasníci se stále jen postrkovali. On sám se podle svých slov rád pere na zemi. „Mezi klukama jsem tím známý, takže se se mnou nechtějí prát na zemi,“ dodává s úsměvem dvojnásobný olympijský vítěz.

 

Určité nejasnosti má však Jan Kraus i ve vodním slalomu, a tak se od Jiřího dozvíme například to, že vodní proud není stále stejný. „Jde o to, aby se měnil jen v rámci nějakých mezí. Rychlost proudu se měří a dělá se to tak, aby to bylo regulérní,“ vysvětluje kajakář. „A to, že se rychlost mění, je potřeba, jinak bychom to měli všichni úplně stejný a chyběla by tam reakce závodníka na měnící se vodu.“ Jiřího silnou stránkou je to, že si dokáže naplánovat nejkratší cestu. „Jsem takovej drzej, protože si zkracuju cestu, abych dohnal to, že nemám zas tolik síly,“ komentuje to borec, který pochází z rodiny kajakáře Jiřího Prskavce staršího, který se rovněž dvakrát účastnil olympiády, v Atlantě a v Sydney. „Oba moji rodiče jezdili na vodě.“ Lukáše a Jiřího spojuje nejen účast a vítězství na letošních hrách, ale jsou dlouholetými přáteli a také šťastnými manželi a otci.

Každý z nich tedy zavzpomíná, jak požádal svoji nastávající manželku o ruku. „Chtěl jsem, aby to bylo krásný a aby to byl zážitek, na který budeme rádi vzpomínat,“ prozrazuje Lukáš a Jiří přiznává, že při námluvách využil k odbourání nervozity techniky, které používá před závody. Trému a stres samozřejmě prožíval i letos na olympiádě, kde byl považovaný za favorita. „Člověk je vždycky nervózní, a to pak moc nepomáhají otázky novinářů, jestli to bude zlato, vyhrajete… jak to mám vědět, když jsem před závodem. Člověk se chce koncentrovat na výkon a předvést to nejlepší,“ přibližuje své pocity kajakář.

 

Foto: TV Prima