Oldřich Kaiser: Muzicírování je můj krásný koníček

Slovensko-česká tragikomedie Muž se zaječíma ušima přijde do českých kin 5. listopadu tohoto roku. Snímek vypráví o muži, kterému se život převrátí vzhůru nohama ze dne na den, o představách o životě a o tom, jak někdy mohou být mylné a zároveň smutné i komické. Film Muž se zaječíma ušima představí mnoho slovenských a českých herců. Postava hlavního hrdiny, spisovatele Josefa, byla napsána přímo na tělo Miroslavu Krobotovi. V roli jeho nejlepšího přítele se představí legendární Oldřich Kaiser. Manželku hlavního hrdiny ztvárnila Zuzana Kronerová, jeho přítelkyni Alexandra Borbély a spisovatelovu dceru si zahrála Táňa Pauhofová. A s Oldřichem Kaiserem jsme si popovídali.

Popište svou postavu ve filmu.

Na rozdíl od hlavní postavy mám tu výhodu, že nemám děti. Díky tomu jsem svobodnější. Na druhou stranu by dítě asi nebylo špatné, ale zase si říkám, že je dobře, že ho nemám, protože roli tatínka bych nesplňoval.

 

Čím vás scénář filmu zaujal?

Je to taková pohádka o zajíčkovi. Já jsem k tomu tak přistupoval.

 

Hrajete postavu spisovatele, máte i vy spisovatelské sklony?

Já vůbec nejsem spisovatel, takže jsem zvědavý, jestli v téhle roli budu přesvědčivý. Bylo to výzva ztvárnit spisovatele.

Jaká je nejčastější myšlenka, která vás během čekání na place napadá?

Dal bych si kávu. Už to trvá dlouho. Nejradši bych byl někde jinde. Když pak jsem někde jinde, tak si říkám, že bych byl radši na place.

Co na natáčení nemáte rád?

Mám ho rád. Je dobré v tom, že trvá třeba měsíc a pak je pokoj. Pak už ty lidi neuvidím, pokud je vidět nechci. To je například rozdíl oproti divadlu, protože tam jsou pořád ti samí lidé a i když se s nimi vidět nechci, tak musím. Natáčení mám rád, člověk tu naváže vztahy, což jsou vzpomínky, které vám nikdo nevezme. Každé filmování zanechává krásné vzpomínky.

Film, divadlo nebo hudba?

Já vlastně dost muzicíruju – na housle, na basu, na kytaru, na všechno. A chodíme na koncerty, na festivaly. Je to můj krásný koníček

 

Proč by měli jít diváci na tento film do kina?

A proč ne?

Foto: Bioscop