Ohlédnutí Hany a Petra Ulrychových

Koncerty Hany a Petra Ulrychových pokračují i po jednapadesáti letech společné hudební dráhy. V roce 2015 se uskuteční pod názvem Ohlédnutí i speciální koncerty, který spojí jejich dvě formace Javory a Javory beat. Na jaře vyjde kniha, která zmapuje půlstoletí úspěšné hudební dráhy a za bilanční 3CD převezmou Zlatou desku Supraphonu.


V roce 2014 uzavřeli Hana a Petr Ulrychovi padesát let veřejného působení společným dvojkoncertem Javorů a Javory beatu. Uskutečnil se v březnu 2014 na scéně Mahenova divadla v Brně. Zaznamenala a odvysílala jej Česká televize. Následovala řada koncertů s oběma podobami Javorů. Uskutečnily se po celé republice a měly mimořádný ohlas. Pod názvem Půlstoletí (1964-2014) vydal Supraphon k tomuto jubileu 3CD s největšími hity sourozenecké dvojice, které již podle pravidel IFPI-ČR dosáhlo na zlatou desku.


„Také v roce 2015 jsme připravili posluchačům společné koncerty Javorů a Javory beatu. První odehrajeme pod názvem Ohlédnutí 15. března v brněnském Mahenově divadle. Bude spojen s uvedením nové knihy Hana a Petr Ulrychovi – Půlstoletí. Zahrnuje kromě literární části i zpěvník s pěti desítkami písní mapujících naší hudební historii,“ upřesňuje Petr Ulrych.
V rámci koncertu Ohlédnutí Ulrychovi s Javory a Javory beatem nabídnou vyzrálou a pestrou podobu své hudební historie. Nejprve v podání Javory beatu zazní nejznámější písně z bigbeatového období Hany a Petra. Po nich si vychutnáte zvuk houslí a cimbálu klasických Javorů a hity raného javorovského období. Vše vrcholí zcela novým javorovským počinem – unikátním nástrojovým souzněním ve společné hře obou formací.

Z koncertního diáře Hany a Petra Ulrychových
11. 2. – Praha – Dům kultury Kyje / koncert Javory beat
16. 2. – Přerov – Městský dům / koncert Javory beat
19. 2. – Vsetín – Dům kultury / koncert Javory
15. 3. – Brno – Mahenovo divadlo/ koncert Ohlédnutí 2015 / Javory + Javory beat
16. 3. – Praha – Divadlo Kalich / koncert Javory
21. 4. – Hlinsko – Multifunkční centrum / koncert Javory
30. 5. – Turnov / koncert Javory beat
6. 6. – Olšovec / koncert Javory beat
24. 6. – Mladá Boleslav / koncert Javory
31. 7. – Hodonín / koncert Javory beat
21. 10. – Praha – Divadlo Hybernia / koncert Ohlédnutí 2015 / Javory + Javory beat

Více infa: www.javory.cz

Foto: Supraphon