Nováková a Konáš slavili až lítaly špunty

Na place seriálu z lékařského prostředí Modrý kód bylo dnes ráno pěkně rušno. Ačkoli se zdálo, že se jedná o další standardní natáčecí den, tak ten dnešní byl přece jen něčím výjimečný. Ve chvíli, kdy časně ráno Sandra Nováková a Petr Konáš dorazili do ateliérů na plac, začaly lítat špunty a oslavovalo se třetí výročí první klapky tohoto seriálu. Petr Konáš navíc dostal za úkol nakrojit slavnostní dort. A protože Sandra Nováková je v seriálu od úplného začátku a byla také přítomna u první klapky, zeptali jsme se jí, zdali se jí někdy stalo, že by během natáčení Modrého kódu zaspala.

Já si myslím, že chodím včas. Třeba dnes točím jedenáct obrazů, a jsem tu na minutu přesně. Ale stane se, že někdy využiji takovou malou rezervu při nástupu na natáčení, těch pár minut, když vím, že mám v natáčením plánu k dobru. Ale já myslím, že tady se mnou nejsou žádné problémy. Navíc chodím vždy připravená a umím texty,“ práskla nám Sandra Nováková, kterou v seriálu režíruje také její manžel Vojtěch Moravec.

Zato její kolega, herec Ondřej Rychlý, se malým zpožděním pochlubit rozhodně může, s o chvíli později totiž dorazil na natáčení zrovna dnes. A protože se mu to prý obvykle nestává, zajímal nás důvod.

Má milovaná Terezka mě svým ochranitelským mateřským reflexem budí v domnění, že jsem náš syn Tobíšek, spící vedle ní, který padá z postele. Zvládne mě takto vzbudit třeba dvanáctkrát za noc v šoku, že padám z postele. Nehledě na to, že mě kromě ní budí i syn, který ale z té postele vůbec nepadá,“ vysvětlil nám Ondřej.

Já chodím na minutu přesně, snažím se vždy být v domluvenou dobu, kde mám zrovna být,“ dodal závěrem Petr Konáš.

Foto: TV Prima