Nemocný Václav Postránecký se loučí s hraním v seriálu

Jelikož zdravotní stav nedovoloval Václavu Postráneckému, který už několik měsíců bojuje s rakovinou, pokračovat v natáčení seriálu Krejzovi, vzdal se své role kutila Jana Krejzy. A »povolal« na své místo Oldřicha Navrátila, který se divákům představí už 15. ledna.

KR 2

Poslední scéna, ve které se Václav Postránecký coby Jan Krejza objeví, je, když tajně vyslechne rozhovor mezi Lukym a dcerou sousedů Flanderkových Vivien (Kryštof Zapletal a Amélie Pokorná). Uvidí tak jejich první pusu a dozví se, že úkol z fyziky rozhodně nezvládli sami, ale s pomocí ostatních, které tak trochu využili. „Já ti dám loutky. To budeš koukat.“ Poslední věta – a účinkování v Krejzových je konec.

KR 3

Václav Postránecký se dokázal práci věnovat do poslední chvíle. Teď nastal čas, kdy se ale musí především postarat o sebe a svoji rekonvalescenci,“ prohlásila hercova manažerka Michaela Flenerová, když se rozhodl odejít. Musel se tak hledat nový představitel a s návrhem na svého nástupce přišel sám Václav Postránecký. „Hledat můj odlitek je marná snaha. Ale nahraditelný je každý. Oldřich Navrátil je trochu jiný herec než já, ale mně se líbí a vážím si ho. Stejně jako jeho nabídky, že budu-li se chtít vrátit, okamžitě odstoupí. Držím mu palce,“ prohlásil Václav Postránecký, který se naposledy v seriálu objevil tento týden.

KR 1

Nyní si dávají Krejzovi vánoční prázdniny a zpátky se na obrazovku vrátí 15. ledna 2019 a to už s novým představitelem v hlavní roli – Oldřichem Navrátilem. „Oslovili mě z produkce seriálu, na Václavův popud, protože vyslovil přání, abych v jeho práci pokračoval. A potom jsem volal já jemu s díky a ujištěním, že hned jakmile se uzdraví, uvolním mu místo.“

KR 4 KR 5 KR 6 KR 7 KR 8

Foto: TV Prima