Navrátil s Borskou slaví 20 let aneb Primácké hobby pořady zahajují podzimní sezónu

Se startem podzimní sezóny se na obrazovky televize Prima vrací i oblíbené hobby pořady – Prima Mazlíček, RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ, Libovky Pepy Libického a Vychytávky Ládi Hrušky. Druhý zmíněný navíc letos v září slaví významné výročí. Je to již 20 let, co se RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ poprvé objevil na obrazovkách Primy, a sezónu tak zahájí speciálním narozeninovým dílem. Pro diváky si pak všechny pořady připravily v podzimní sezóně novinky.

Nedělní hobby okénko opět začne již dopoledne, a to pořadem Prima Mazlíček, který v září zahájí svou druhou sezónu na obrazovkách Primy. I tentokrát provede moderátor Jan Šťastný diváky světem zvířat. Bude informovat, vzdělávat, a především bavit – každou neděli dopoledne. První podzimní díly poradí, jak připravit děti na příchod domácího mazlí

čka – jaká rizika hrozí, na co si dát pozor a čeho se vyvarovat. Věnovat se budou i nevšední zvířecí terapii a »otužování« lidí, kteří trpí např. arachnofobií. Dále se zaměří na šlechtění domácích a hospodářských zvířat a ukážou i příběhy mazlíčků, kteří i přes postižení zvládli výcvik a stali se šampiony.

Čas svátečního nedělního oběda bude opět zpříjemňovat RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ. Oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat, oslaví letos v září již dvacet let na obrazovkách televize Prima. Podzimní sezónu tedy zahájí ve velkém stylu – speciálním narozeninovým dílem k 20. výročí RECEPTÁŘE PRIMA NÁPADŮ na obrazovkách televize Prima. V něm nebude chybět narozeninový dort, recept na drink k narozeninovému přípitku, dále ukážeme odrůdy zeleniny, které i po dvaceti letech nabízejí bohatou úrodu, a zasadíme památný strom k jubileu pořadu. Nově se v pořadu představí i herec Jaromír Nosek, který během pandemie koronaviru vystřídal divadelní prkna za práci na stavbě a o zkušenosti se s diváky bude pravidelně dělit při návštěvě své dílny v rubrice »Na Míru«. Přinese návody, jak si krok za krokem vytvořit originální kusy nábytku nebo zahradní pomůcky. Chybět nebude ani pravidelná rubrika Domov půvabné Evy Borské a samozřejmě moderátor Oldřich Navrátil (oba na snímku).

Dalším z hobby pořadů nedělního odpoledne budou opět Libovky Pepy Libického. V nové sezóně bude Pepa pokračovat v přestavbě bývalého hospodářského stavení na letní sídlo. Po venkovní rekonstrukci střechy, zdí, fasády i okolních chodníků dojde také na rekonstrukci interiéru. Pepa tak ukáže stavbu koupelny, řešit bude i ohřev vody a vytápění v souladu s moderními trendy nebo obklady stěn. V interiéru vznikne také designová skleněná stěna a patro na spaní. Diváci se ale mohou těšit například na návod k renovaci zatravňovacích ploch nebo výstavbu vyvýšených záhonů pro pěstování zeleniny. Pokračovat budou i úpravy Pepovy libové dílny, a to novou podlahou.

Odpoledne pak zakončí Vychytávky Ládi Hrušky. Po úspěchu z jarní sezóny bude pokračovat nová rubrika Láďova domácí lékárna, která divákům nově představí i rostliny, které běžně najdou venku, a o nichž ani netuší, kolik léčivých vlastností mají. Zaměří se však i na léčivé ovoce či zeleninu. Diváci se opět mohou těšit i na rubriku Pošta pro Láďu, ve které Láďa ukazuje fotky přímo od nich – co zajímavého vyrobili nebo uvařili – a také čte jejich zprávy a vzkazy. Diváci tak mají šanci pochlubit se svými výtvory přímo ve vysílání, stačí je poslat produkci prostřednictvím Facebooku nebo e-mailu. Jako každou sezónu bude samozřejmě vyhlášena soutěž o Prima kutila, ve které mohou diváci vyhrát zajímavé ceny.

 

Start jednotlivých pořadů

Prima Mazlíček v neděli 5. 9. 2021 v 10.30
RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ v neděli 5. 9. 2021 v 11.50
Libovky Pepy Libického v neděli 5. 9. 2021 ve 12.45
Vychytávky Ládi Hrušky v neděli 5. 9. 2021 ve 13.05

 

Oslavte konec léta výrobou dožínkového věnce z obilí

https://www.stream.cz/tajemstvi-domova/oslavte-konec-leta-vyrobou-dozinkoveho-vence-z-obili-64205992

 

Foto: TV Prima