»Nádeníček« z Básníků Oldřich Navrátil má jasno: Nejradši mám českého Honzu!

Nová pohádka režiséra Zdeňka Trošky Čertoviny vstoupí o kin jako první český novoroční titul již 4. ledna 2018. Hlavními hrdiny pohádky Čertoviny jsou dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák, kteří jsou vládcem pekel posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Čerti patří k nejoblíbenějším pohádkovým postavám režiséra Zdeňka Trošky, točí o nich, a občas prý jednoho vídá po ránu v zrcadle. 😊 Jak jsou však na tom herci z pohádky Čertoviny, jaká je jejich nejoblíbenější pohádková postava?

Čertoviny - Dominick Bendikt, Oldřich Navrátil

Sara Sandeva se přiznává, že měla moc ráda princezny. „Ale ne takové ty typické, ale takové jako Popelka nebo Eliška z pohádky Princezna ze mlejna…“ říká Sara. Dominick Benedikt sice hraje v Čertovinách čerta, ale… „Já jsem vyrostl na Hurvínkovi, na gramofonových deskách s ním, párkrát jsem byl na něm i v divadle a pak jsem sám dostal loutkové divadlo, začal jsem si s ním hrát, a to byl začátek mé cesty k herectví,“ vzpomíná Dominick Benedikt.

Čertoviny - J.Prachař a Z. Troška

Moje oblíbená pohádka je S čerty nejsou žerty, ale mám tam také O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Princeznu ze mlejna…“ vypočítává David Gránský. Také představitel zlého statkáře, Oldřich Navrátil má o svém pohádkovém hrdinovi jasno: „Já jsem měl nejradši českého Honzu, protože český Honza vždycky nade všemi vyzrál.“

Čertoviny - Karel Dobrý 2

A co další herci? Podívejte se na video zde:

https://pydio.lsfilm.cz/data/public/9fd1db103ae23dc8.php

V hlavních rolích čertů se v pohádce Čertoviny představí Jakub Prachař a Dominick Benedikt. Pekelné osazenstvo doplnil ve filmu Karel Dobrý v roli Lucipera. Haničku hraje Sara Sandeva, jejího milého Jana mladý herec Richard Jaroslav Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Kopyta Jaromír Nosek, selku Andrea Hoffmannová. V dalších rolích uvidíme Davida Gránského, Janu Bernáškovou, Radka Holuba. Do kin uvede Čertoviny společnost Cinemart 4. ledna 2018.

Foto: Fénix Film / Vojta Resler