Miroslav Etzler s Pavlem Soukupem změřili své síly

Posledními závody v Praze na Ladronce skončil seriál charitativních běhů RunTour České pojišťovny 2012, jehož se účastnili i herci ze seriálu Cesty domů. Na start pětikilometrového běhu se mimo jiných postavili také seriáloví parťáci – kapitáni z kriminálky, které hrají Miroslav Etzler a Pavel Soukup.


Oba herci se už pár dní před závodem hecovali, kdo poběží a kdo ne. „Když Pavel tvrdil, že poběží, řekl jsem si, že musím taky. Sportuju poměrně hodně, například jezdím na kole, ale neběhám, takže neumím při běhu dýchat. A to se při závodu ukázalo. Asi tři sta metrů jsem neběžel, ale jenom šel, závod jsem však nakonec dokončil a těšilo mě, že můžu tenhle projekt podpořit,“ říkal Miroslav Etzler.


Pavel Soukup se přiznal, že se běhu vždycky spíš vyhýbal. „Dneska jsem běžel asi po deseti letech a rozhodl se, že už to nikdy neudělám. Zvládl jsem kus a kus ušel. Pak jsem počkal na svou jedenáctiletou dceru Pamelku, která běžela celý závod. Chytil jsem ji za ruku, že poběžím do cíle s ní, ale ona mi utekla. Dokázala mi utéct i po pětikilometrovém běhu. To je strašný. Tak jsem pochopil, že se hodím spíš ke startovací pistoli než na start samotný,“ vtipkoval Pavel.


Na start se postavila i Pavlova druhá dcera Patricie, která už běžela několikrát, a svou rodinu povzbuzovala i maminka – herečka Isabela Siegelová. „Tentokrát jsem téměř nespala, přijela jsem z nočního natáčení, což se projevilo, a závod jsem nedokončila,“ říkala Patricie. Nemuselo ji to ale mrzet, protože neběžel ani její runtourový »soupeř« Viktor Limr, který kolegy přišel jen podpořit spolu se svým pejskem Hůlkou. A povzbudit je přišli i herci ze seriálu Obchoďák Vilém Udatný a Anna Kotlíková.


To Lukáš Hejlík, který hraje jednoho z učitelů v seriálu Základka, přišel nejen podpořit, ale taky si zaběhat. „Dneska jsem běžel asi popáté v životě. S běháním jsem začal před týdnem na pláži v Maroku, kde jsem byl na dovolené. Až doteď jsem si myslel, že jsem každý den zvládl pět kilometrů. Dneska jsem pochopil, že pět kilometrů je mnohem delších,“ smál se Lukáš.


Závod na pět kilometrů odstartovala Iva Kubelková. „Já dobrovolně neběhám, maximálně za mladší dcerou, která se učí jezdit na kole. Ale přišla jsem podpořit celou akci a hlavně své kolegy, kteří mají můj velký obdiv,“ říkala Iva a spěchala na natáčení dalších dílů seriálu. Čestnou funkci odstartovat závod, tentokrát na deset kilometrů, dostaly i další herečky ze seriálu Cesty domů – Kateřina Brožová, která se nemohla zdržet dlouho, protože musela odjet na zkoušku v divadle, a Kristýna Janáčková. A startovací pistoli si vyzkoušela i Kamila Špráchalová spolu s Petrou Černockou, které odstartovaly dětský závod na jeden kilometr. Ten odběhli i představitelé synů Miroslava Etzlera Matyáš Leier a Standa Havrda.


Když bylo doběháno, herci předali ceny vítězům. Režisér Jiří Adamec, který přijel na pražskou Ladronku na závěr celého závodu rovnou z letiště, spolu s organizátory předal šek s celkovou »vyběhanou« částkou 498 500 korun.


„Můj dík patří všem hercům ze seriálu Cesty domů, kteří se pravidelně účastnili běhů nebo je přišli podpořit. Jsem rád, že se podařilo vybrat tak velkou částku, kterou dostane dětská kardiochirurgie v Motole. Protože na děti není peněz nikdy dost. Zejména na jejich zdraví,“ řekl režisér Adamec.

Foto: TV Prima