Zlatý olympionik David Svoboda má dvojče Tomáše!

V neděli 14. října se uskutečnil závěrečný sedmý díl běžeckého seriálu RunTour České pojišťovny 2012. V něm po boku profesionálních i amatérských běžců zdolali pěti a deseti kilometrovou trasu také herci ze seriálu Cesty domů, tváře FTV Prima, čeští olympionici a další příznivci zdravého pohybu. Nechyběl ani olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda se svým dvojčetem Tomášem.


Na startovní čáru pěti kilometrové trati se postavili herec Pavel Soukup a dcerou Patricií, Miroslav Etzler, Lukáš Hejlík, Miroslav Cipra, Česká Miss World 2011 Denisa Domanská a Viktor Limr. O odstartování tohoto závodu se postarali olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda a půvabná Iva Kubelková. Delší desetikilometrovou trať zdolali dvě bratrská dua, již zmíněný David Svoboda se svým dvojčetem Tomášem a sourozenci veslaři Ondřej a Jan Vetešníkovi, jako startér na ně dohlížel olympijský vítěz Jan Železný a krásná Kateřina Brožová.


Vyvrcholením celého běžeckého seriálu bylo předání šeku, jenž se vytěžil ze startovného a dar od Nadace České pojišťovny. Z rukou režiséra Jiřího Adamce, předsedy správní rady Nadace ČP Richarda Kapsy, starostky městské části Prahy 6 Marie Kousalíkové a náměstka generálního ředitele ČP Milana Beneše, tak poputuje 498 500 Kč do FN v Motole.
„Peníze poputují Dětskému kardiocentru, které se zabývá především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév. Cílem bylo vybrat ze všech sedmi závodů tři sta tisíc korun. Mám z takto vysoké šeku obrovskou radost a chtěla bych poděkovat všem, kteří celý projekt podpořili svou účastí,“ dodala Pavlína Danková, vedoucí Odboru komunikace FN v Motole.


Kromě příjemně a hlavně zdravě stráveného nedělního odpoledne si zúčastnění odnesli domů originální tričko, sportovní lahev, kosmetické balíčky, energetické tyčinky a slevové poukázky od partnerů. Pro vítěze byly připraveny věcné ceny. Běžci si mohli vyzkoušet přístroj Mizuno Precision Fit, který na základě analýzy chodidel a dalších biomechanických parametrů diagnostikuje charakter nášlapu a doporučí nejvhodnější běžeckou obuv.


Pro ty nejmenší byl připraven dětský závod na jeden kilometr, který odstartovala dětmi oblíbená představitelka Saxany Petra Černocká, Česká Miss 2010 Jitka Válková a moderátorka Eva Decastelo. Vše vyvrcholilo předáním cen RunTour Master sportovcům, kteří absolvovali všechny etapy závodů.

Foto: RunTour České pojišťovny