Milan Drobný se bude začátkem července ženit

Dvaasedmdesátiletý Milan Drobný má na světě nové CD s názvem V opeře a pustil se do projektu vskutku odvážného, ostatně jak potvrdí mnozí, kteří měli možnost Milana poznat, že odvaha mu nechybí. Své novinkové CD pokřtil ve Slovenském domě, kde všechny přítomné hosty přivítal ředitel Slovenského domu Vladimír Skalský.

DSC_5677
Jde o projekt tzv. vážné hudby, konkrétně operních a operetních árií, tedy téma, které Milan studoval na státní konzervatoři a nikdy se veřejně v této oblasti neprezentoval. Až dnes. Nechybí ani otextované orchestrální skladby od Bedřicha Smetany, W. A. Mozarta nebo Josepha Haydna.

DSC_5924
Samozřejmě, že na CD nechybí ani árie basbarytonové, jako ukázka Leporela z opery Don Giovanni, Kecal z Prodané nevěsty nebo operetní árie Diplomata z Polské krve. Dá se předpokládat, že i v operetě si najdou posluchači zalíbení, neboť je připravena směs z Veselé vdovy, Cikánského barona a mnohé další. Sbor židů z Verdiho Nabucca je další perlou, zrovna tak jako dvě árie operní v italském originálu.

IMG_9936
Posledních pár let však zpěvák Milan Drobný upoutával pozornost veřejnosti spíše soukromým životem než hudebními počiny. Bouřlivý vztah, s dnes již bývalou přítelkyní ke svatbě nedotáhl. Zásnuby střídaly rozchody.

DSC_5905
Rok 2017 ale zpěvák začal o něco lépe. Je jasné, že bez lásky žít nedokáže a tak se chystá po třetí do chomoutu! A protože svatba je na spadnutí (začátkem července), doprovodila současná partnerka, devětapadesátiuletá Dana Polcaro, svého snoubence na křest jeho CD. „Ještě nikdo si nejen u nás, ale ani ve světě, nedovolil tenorové árie ztransponovat do polohy basbaryton! Až já! Chtěl jsem operu přiblížit i těm, co ji zrovna nemusí!“ Hostům večera ze svého nového repertoáru předvedl pár krátkých ukázek.

DSC_5859
Kmotrem CD ve Slovenském domě v Praze, který moderoval zpěvák Martin France se stal například kytarový virtuos Lubomír Brabec, který jako dárek věnoval Milanovi jednu kytarovou skladbu. CD šampaňským polila operní diva Pavlína Senič, která nakonec byla jedinou ženou mezi kmotry, protože její operní kolegyně.

DSC_5714
Podpořit interpreta přišli i jeho kolegové například pohádkový princ z první Popelky Jiří Štědroň, dirigentská legenda Václav Hybš se svoji manželkou a nebo legendární pěvecké duo Kamelie skládající se ze zpěvaček Hany Buštíkové a Dany Vlkové. Pak všichni přítomní hosté byli pozváni na pravé slovenské halušky a dobré víno.

Foto: Martin Production