Michal Novotný: V Divadle na Vinohradech jsem přestával být šťastný

Zda bude umět improvizovat stejně dobře jako v pořadu Partička, si moderátor Jan Kraus ověřil ve své televizní Show Jana Krause u herce Michala Novotného, který o herectví říká, že dokud s ním uživí rodinu, tak dobrý.

„Ale poslední dobou mám o čem přemýšlet,“ naráží na současnou situaci, která hercům příliš nepřeje. Na druhou stranu má podle svých slov čas věnovat se své bezmála dvouleté dceři Viktorce a upřímně se raduje, že nepřišel o takové zásadní okamžiky, jako je první zoubek, první sezení, lezení, krůčky… „Každopádně jsem moc rád, že tady vidím diváky a že mohu mluvit v rozvitých větách, protože jsem teď zvyklý z domova na ten náš jazyk,“ dodává Michal, který byl téměř dvacet let členem souboru Divadla Na Vinohradech.

„Dodneška se mi malinko stýská, ale osud mi seslal do profesního života jinou příležitost – Partičku, kterou mám moc rád, navíc jsem na těch Vinohradech trochu přestával být šťastný a říkal jsem si, že když to člověk nedělá s láskou a chutí, tak to asi nemá smysl.“ Spoustu hereckých příležitostí dostal Michal také v televizních seriálech, kde prý raději představuje padouchy než hodné kluky.

Ze svého soukromí prozradí to, že v domácnosti je tím, kdo vaří on, zatímco jeho žena je tím, kdo vrtá díry do zdí. „Jsem zoufale nepraktický v tom, objednávat něco do domácnosti a vymýšlet, jak to celé bude vypadat, zatímco moje paní má dar to celé vymyslet a zrealizovat,“ popisuje herec. Se svojí ženou je celkem asi pět let ve spokojeném vztahu, ale na otázku, zda k Viktorce časem přibydou nějací sourozenci, si netroufá odpovědět, neboť je to prý zcela na rozhodnutí maminky.

 

Foto: TV Prima