Filip Blažek zažil pád ze střechy

Tom společně s Kubou opravuje na Slunečné střechu, a ve chvilce nepozornosti se rozhodne o jeho dalším osudu. Strmý pád, bezvědomí, nemocnice a krutý ortel.

Akční a dramatické natáčení si Filip Blažek ve Slunečné moc neužije. Jeho Tom je ukázkový táta a přítel, takže si doposud jen tak plul poklidnou seriálovou vodou. Ovšem přesně jen do chvíle, kdy se ocitl na střeše stodoly, ze které ho čekal rychlý sešup. „Přiznávám se, že jsem nepadal, i když hlavní koordinátor kaskadérů Petr Drozda mi z legrace řekl, že bych to mohl zvládnout. Nakonec jsem rád, že jsem nemusel, kluci jsou profíci, kteří to umí – a já se jen koukal,“ popisuje osudovou scénu své postavy Filip Blažek. Natáčela se v Zápech u Prahy. „Ale když jsme měli dialogy s Honzou Dolanským na střeše, tak jsme tam opravdu byli. Pro jistotu jsme měli na zemi nějaké matrace, kdyby náhodou člověk zakopl. Všechno bylo vychytané a bezpečné,“ vysvětluje herec.

Pád ze čtyřmetrové výšky tak za herce odehrál kaskadér, který vše zvládl, a divák ani nepozná, že to není Filip Blažek. „Pád nebyl nijak náročný a Filip by ho asi dokázal natočit i sám. Cvičí a má dobrou fyzičku, ale nechtěli jsme nic pokoušet a třeba ohrozit natáčení. Na místo pádu se tak naskládaly krabice a žíněnky, aby byl dopad pro kaskadéra bezpečný,“ popisuje Petr Drozda, jak se nakonec osudný pád točil.

„Musím říct, že mě takové nebezpečnější natáčení baví a rád kluky od kaskadérů pozoruju. Jsou to profíci a klobouk dolů před nimi. Jednou jsem točil scénu, kdy řídím a z auta mi vyskakují kolegové herci. Byl to docela hazard, soustředit se, nic nepokazit. To jsem se opravdu zapotil.“

Pád nenechali scenáristé samozřejmě bez povšimnutí a bude mít pro Toma vážné následky.

Foto: TV Prima