Michal Kindl: Za poslední čtyři roky se mi hodně změnil život

Michal Kindl prokázal svoji schopnost napsat solidní popovou melodickou písničku již na svém debutovém sólovém albu Barvy, které vyšlo v roce 2018. Od té doby ušel kus cesty, která ho dovedla k nevšední spolupráci s mezinárodně respektovaným operním tenorem Štefanem Margitou, pro kterého složil album dvanácti šansonů Na správné cestě, jež vyšlo loni a doprovází ho úspěšné koncertní provedení v rámci již rok trvajícího turné Intimity. Michal Kindl nahrál své druhé sólové album, které právě vyšlo pod tajemným názvem Loutka devátá, pod vedením zkušeného producenta Daniela Hádla. Album s jedenácti autorskými písněmi předznamenává letní singl Holka z města, k němuž vznikl i hravý videoklip s Lucií Borhyovou. Michalovi jsme položili několik otázek.

Jsou to skoro čtyři roky, co jste vydal své debutové album Barvy. Co všechno se od té doby změnilo?

Posunul se především čas, a ten byl a je pro mě tím nejlepším učitelem. Získal jsem nové zkušenosti; přišly radosti i pády. A i za ty jsem s odstupem času moc rád. Dalo by se říct, že se mi za poslední čtyři roky hodně změnil život. Mohu toto období nazvat »Z nuly na sto«! A především jsem pyšnej táta!

 

Proč se vaše nové album jmenuje Loutka devátá?

Píseň Loutka devátá, která dala i jméno celému albu, je vyprávěná pohledem někoho, kdo se na nás dívá shora. Věřím, že tam někde každý máme vepsaný svůj osud a svoje osudové číslo. Dá se také říct, že album uzavírá jednu moji životní etapu, za kterou bych rád prostřednictvím hudby svému Osudu poděkoval.

 

Pro první singl a klip z alba jste vybral píseň Holka z města… Proč padl výběr právě na ni?

Holka z města je pozitivní letní píseň o naivním klukovi, co hledá svoji vyvolenou, a všechny její manýry by vyměnil za to, aby uměla vařit. První verze tohoto textu jsem začal psát už na základce. Tenkrát jsem rád jedl a u piana snil o jedné blondýně, co není z Londýna, ale z Prahy. Až postupem času mi došlo, že bych si měl jít raději zaběhat… (smích)

 

Jaký je videoklip?

Natáčeli jsme ho jen s pár lidmi v baru a titulní roli si v něm zahrála Lucie Borhyová. Lucce jsem písničku poslal, ještě než jsme měli hotovou celou desku, a její okamžitá reakce mě přesvědčila, že bude tou pravou volbou. Navíc kromě toho, že je výborná moderátorka, je i skvělá herečka.

Loni vydal Štefan Margita album Na správné cestě, na něž jste mu složil všechny písně. A na to jste navázali společným koncertním turné Intimity, které stále pokračuje. Jaké zkušenosti si z této spolupráce odnášíte?

Štefana vnímám a beru jako tátu. Takže takový je to i pocit. Myslím si, že náš upřímný vztah je z nás na jevišti cítit, a diváci to na každém koncertě oceňují potleskem vestoje. S koncerty Intimity se povedlo něco, v co ani jeden z nás nedoufal. Každý koncert je pro nás obrovským zážitkem, a to nejen po stránce umělecké, ale především po té lidské. Proto se už teď těším na podzimní pokračování tohoto turné.

 

Na klip s Lucií Borhyovou se můžete podívat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=6MDxOWOAPaI

 

MULTILINK: https://lnk.to/MichalKindlLoutkaDevataEM

Kdo je Michal Kindl?

Michal Kindl je skladatel, textař, klavírista a producent pocházející z Příbrami; jeho Agentura VM ART production se s úspěchem věnuje organizování divadelních představení a koncertů. Michal vydal v roce 2018 své debutové album Barvy. Na podzim téhož roku vystoupil jako host turné Davida Kollera a v roce 2019 si ho na svoje letní koncerty pozvala skupina Chinaski. V roce 2019 přijal pozvání Štefana Margity, aby s ním nazpíval duet Kulisy a vystoupil jako speciální host na jeho vánočním koncertním turné. V roce 2021 nahrál Štefan Margita album Na správné cestě, které obsahuje dvanáct autorských písní Michala Kindla, to doprovází úspěšné koncertní turné Intimity. Letos na jaře byl Michal hostem koncertů slovenského zpěváka Adama Ďurici. V červnu 2022 vychází pod názvem Loutka devátá jeho druhé sólové album, které předznamenal singl a klip Holka z města.

Více infa: www.michalkindl.cz

 

Foto: Supraphon / Jan Zátorský