Margita si to rozdal nejen s manželkou, ale i s Bílou, Kubišovou a Urbanovou

Štefan Margita dokončuje v těchto dnech ve studiu Daniela Hádla nahrávku nového alba s názvem Melancholie. Album potěší především příznivce crossover projektů, které přinášejí moment překvapení pojetím slavných světových melodií i kombinací hostů, reprezentujících různé hudební žánry. Mix muzikálových melodií s popovou klasikou a nečekaně i se šansonem udělá z připravovaného CD vhodný dárek pro sváteční příležitost. Do romantické nálady vybraných písní zapadají i pečlivě zvolené duety s manželkou Hanou Zagorovou, nebo s Lucií Bílou, Martou Kubišovou a Evou Urbanovou.


Jedním z vrcholů chystané nahrávky by mohl být tercet Belle ze slavného francouzského muzikálu Notre Dame de Paris. „Belle byla vyhlášena jako nejúspěšnější francouzská píseň desetiletí. Je velice emocionální. Zaujala mne tím, že dává nevšední příležitost spojit tři mužské hlasy. Už když jsem ji slyšel poprvé v roce 2000, kdy jsem navštívil muzikálové představení v Paříži, představoval jsem si, že by bylo krásné zazpívat si ji společně s Karlem Gottem a Danem Hůlkou. Je hezké si plnit sny a já pevně věřím, že to ve výsledku bude pro posluchače příjemné setkání s melodickou hudbou,“ dodává k připravované nahrávce Margita.


Štefan Margita chystá své melancholické album u Supraphonu v produkci Daniela Hádla a Jana Adama. Zatím je termín jeho vydání naplánován na druhou polovinu měsíce září. Souběžně vyjde jak na CD, tak i v digitálních servisech iTunes, Supraphonline nebo například MusicJet.


Štefan Margita zvítězil v roce 1986 na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a v srpnu téhož roku získal angažmá v opeře Národního divadla v Praze. V této době (1987–1991) byl současně sólistou vídeňské Volksoper. V roce 1992 přešel do stálého angažmá ve Státní opeře Praha, kde působil do roku 1994. Štefan Margita s úspěchem působí na scénách nejslavnějších operních domů jako je například milánská La Scala, londýnská Covent Garden a především newyorská Metropolitní opera. Jeho program je nyní naplánován až do roku 2017, kdy v Metropolitní opeře ztvární roli Loga v nastudování opery Richarda Wagnera Rheingold.

Více infa: www.stefanmargita.com

Foto: Supraphon