Marek Ztracený oslavil 35. narozeniny a žije na Planetě jménem Stres

Včerejší oslavenec Marek Ztracený zcela nečekaně před pár dny překvapil své fanoušky a u příležitosti dvou vyprodaných koncertů v O2 areně oznámil pouhý týden před vydáním nové album. Dostalo název Planeta jménem Stres a je v pořadí šestým albem Marka Ztraceného. Album poprvé představil o uplynulém víkendu, kdy v sobotu 22. a v neděli 23. února vystoupil před více než třiceti tisíci posluchači těchto koncertů.

Samotné nové album bylo právě zde poprvé exkluzivně v prodeji na CD a včera, v den pětatřicátých narozenin Marka Ztraceného, vyšla Planeta jménem Stres oficiálně. Nyní je již k dispozici nejenom na CD, ale i ve všech obvyklých digitálních formátech jak pro download, tak pro streaming: https://lnk.to/MarekZtracenyPlanetaJmenemStresFA

Prvním singlem z nového alba je píseň Tak se nezlob, kde dominuje netradiční zvuk mandolíny a rozverný text. K písničce navíc vznikl vtipný klip plný známých tváří, který je již téměř 14 dní nepřetržitě č.1 v trendech na YouTube a nasbíral do dnešního dne 1,5 milionu zhlédnutí!

Na klip Tak se nezlob se můžete podívat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=AIiaXgANkZA

 

Rodák a velký patriot ze Železné Rudy se tak po dvou letech a po posledním studiovém počinu Vlastní svět opět vrátil do studia DC Sound – Frýdštejn, aby zde s producentem Daliborem Cidlinským jr. natočil celkem deset nových písniček. Jako jedenáctou pak přidal vánoční singl Stačí věřit, vydaný na konci loňského roku.

Uplynulé dva roky se ukázaly jako zcela zlomové v celé kariéře Marka Ztraceného. Zatím poslední studiové album Vlastní svět se stalo platinové, do českého rozhlasového éteru vyslalo celkem šest rádiových hitů, většina klipů k tomuto albu překonala hranici dvou miliony zhlédnutí, ale hlavně se Markovi podařilo naplnit hned dvakrát pražskou O2 arenu.
Marek Ztracený na novém albu dokazuje, že je právem označován za jednoho z úspěšnějších domácích skladatelů a potvrzuje to i téměř stoprocentním autorstvím všech písní na albu. Tou čestnou výjimkou je titulní skladba Planeta jménem Stres, ve které se objevuje první překvapení: spoluautor textu a hostující raper Rytmus. Druhým speciálním hostem je pak zpěvačka Tereza Mašková v duetu Víc než hádky.

Prvním singlem se stala píseň Tak se nezlob a mezi další hity se jistě zařadí i vtipně pojatá autobiografická písnička Dokonalej či milostné vyznání Tak ti tu říkám. Nechybí ale ani písničky s poprockovým základem, které reprezentují úvodní Když tě život kope do zadku či Obyčejný člověk. Hudební tečkou na albu je pak velmi osobní píseň Až se tě někdo zeptá, věnovaná Markovu synovi.

Foto: Supraphon / Jan Tůma