Lucii Bílá má svého moderátora! Je to farář!

Každý křest musí mít své kmotry, kmotřičky, ale také moderátora. Té poslední role se na křtu CD Modi a knihy Život je jen náhoda zpěvačky Lucie Bílé zdatně ujal farář Zbigniew Czendlik a rolí kmotrů se zhostili Marta Kubišová s Václavem Neckářem. Czendlik bude letos již popáté uvádět Luciiny vánoční koncerty a tak se v podstatě stal jejím dvorním moderátorem.


S „Lucií se známe opravdu léta,“ uvedl farář a pokračoval: „Nikdy jsem si nemyslel, že budu moderovat společenské akce, ale s Luckou je možné všechno!“ Zbigniew Czendlik má k moderování jistou propozici už z titulu svého poslání, v kostele se mu však hovoří mnohem lépe. Už teď se těší na tradiční vánoční koncerty Lucie Bílé, jejichž slovním průvodcem bude letos již popáté a odehrávají se právě v prostředí kostelů. Kdy se stíhá mediálně velmi vytížený Zbigniew Czendlik starat o svou farnost je ovšem otázkou.


Společenské události, jakou bezesporu křest CD a knihy oblíbené zpěvačky je, se účastnila nejen řada kolegů z branže, ale také její partner Petr Makovička a syn Filip. „Přišel jsem rovnou ze školy“, prozradil Filip. „Jsem rád, že jsem křest stihl. Tahle deska je jiná, než ty dřív, mně se moc líbí a jsem zvědavý, co na ni řeknou mámy fanoušci.“


I samotná zpěvačka potvrdila, že je deska laděna v baladickém, až tak trochu smutném tónu: „Je fakt, že člověk je už »velkej« a jak prochází různými zkouškami, tak o nich také přemýšlí, a najednou i sdělení, které chce poslat dál, může mít hlubší podtext. Nejsem člověk, kterej by se chtěl jenom smát, někdy chci taky brečet, ale hlavně nechci nudit!“ O nudě na desce, a vlastně ani v knize, nemůže být ani řeč. Podobně tomu bylo i během křtu a následné párty, na níž se sešlo na sto padesát hostů.

Foto: Kloboukfilm.cz