Luboš Pospíšil má Soukromou elegii

Formace 5P Luboše Pospíšila natočili po třech letech novou řadovou desku. Materiál na nové album Soukromá elegie vznikal průběžně, dobrou polovinu už 5P obehrávají na koncertech a publikum si libuje. Kromě ověřeného týmu Luboše Pospíšila na albu nově spolupracovali i Michal Hrůza a Tomáš Belko.


Po úspěchu předchozího CD Luboš Pospíšil znovu vsadil na studio Svárov Lukáše Martinka, kde je díky stavebním úpravám nově možnost natáčet živě, dohromady. Žádné vrstevní nástrojů, studiová sterilita, rovnání a dolaďování, nýbrž kapelní tlak přenesený spontánně »do drážek«… o to jde současným 5P, jejichž koncertní energie je nakažlivá.
Autorských otěží se pevně chopil především Luboš Pospíšil sám, dvěma písněmi přispěl klávesista a kapelník Ondřej Fencl, novinkou je spolupráce s Michalem Hrůzou. O texty se postarali Luboš Pospíšil, Ondřej Fencl, Pepa Lábus, Jan Sahara Hedl, premiérově Tomáš Belko (mj. Sto zvířat)… a samozřejmě i stabilní opora v Lubošově týmu, básník Pavel Šrut, který pro změnu odhaluje něco ze své syrovější podoby.
Balíček dvanácti písní je barevný, vzdušný, nasáklý dobrou náladou, která v 5P už delší dobu panuje. Nový rozměr vnáší kytara a aranžérský vklad zkušeného Mirka Linharta, pozadu nezůstávají ani ostatní »P«, za ta léta sehraní a všichni tvůrčí. Album vzniklo kolektivně (s přispěním hudebních rad hudebního režiséra Lukáše Martinka), v přátelské pohodě. Dočkáte se melancholických »Lubošovek«, pořádného bigbítu i několika překvapení. Vydání alba je naplánováno na konec září, celorepublikové (pod)zimní turné k novému CD začne 5. listopadu koncertem s hosty v pražském Paláci Akropolis.

Track list Soukromá elegie
1. Lilie (Dobrá píseň) Luboš Pospíšil / Jan Sahara Hedl
2. Pán hospod – Hospodin Ondřej Fencl / Pavel Šrut
3. Mám sto chutí Luboš Pospíšil / Tomáš Belko
4. Tak navštiv bar Luboš Pospíšil / Pepa Lábus
5. Někdo stál opodál Luboš Pospíšil
6. Slunovratná noc (Ukolébavka) Luboš Pospíšil / Ondřej Fencl
7. Zimní čas Ondřej Fencl
8. Už vyplouvám, Karino Luboš Pospíšil / Pavel Šrut
9. Starý pár Michal Hrůza / Jan Sahara Hedl
10. Melancholie Luboš Pospíšil / Luboš Pospíšil, Ondřej Fencl
11. Bydlet! Luboš Pospíšil / Pavel Šrut
12. Poslední tango Luboš Pospíšil

Turné Soukromá elegie – (pod)zimní část:
5. 11. – Praha, Akropolis
6. 11. – Prachatice, divadlo
7. 11. – Vysoké mýto, M-klub
15. 11. – Krymlov, sál hospody
19. 11. – Zlín, sokolovna
20. 11. – Přerov, Dlažka
21. 11. – Praha-Hostivař, Koala café
11. 12. – Louny, Vrchlického divadlo
12 .12. – Kutná hora, Česká 1
27. 12. – Praha, Malostranská beseda
29. 1. – Ostrava-Hrabůvka, K-Trio
30. 1. – Žďár nad Sázavou, Batyskaf

Foto: Supraphon