Luba Skořepová prozradila proč nemá děti

Herečka Luba Skořepová byla hostem televizní Show Jana Krause, který jí v úvodu pogratuloval k jejím 90. narozeninám, které nedávno oslavila. Předal jí narozeninový dort, nalil dvě skleničky sektu a připil si s paní Lubou na zdraví. Ukázal pak divákům kalendář, který Skořepová nafotila při příležitosti svých narozenin se svou kamarádkou – fotografkou. „Já jsem si nejdřív o tom kalendáři myslela, že to bude trochu dada. Tam jsou různé kostýmy hippie a k tomu já stařena… Říkala jsem si, že to bude působit zajímavě a doplnila jsem to ještě takovými svými glosami… Já už píšu dlouho, už ani nevím, jak dlouho,“ vyprávěla Skořepová.


Jan Kraus připomenul, že s Lubou Skořepovou mohli být skoro příbuzní. „Vy jste byla přece první žena Pepíka Péra… A támhle, to je jeho vnuk,“ ukázal moderátor na svého syna, Davida Krause. A Skořepová přiznala, že si ze svého života pamatuje hlavně jeho první a poslední část. „Ten střed, od čtyřiceti dál, ten si nějak nepamatuju. Moc jsem si to neužila. Pořád jsem čekala, že něco přijde, a ono nakonec přišlo to stáří,“ vyprávěla Skořepová. Dodala, že nedávno měla novou premiéru. „Dostala jsem k dispozici prostor v Divadle ABC, jako k narozeninám, že si tam můžu jeden den dělat, co chci. Tak jsem si tam vymyslela scénické čtení – Boccacciovy Necudné povídky,“ řekla Skořepová.


A vzpomínala na to, jak se v minulosti zúčastnila setkání s člověkem, který jí vyprávěl o jejích minulých životech. „Dozvěděla jsem se kromě jiného, že jsem byla nějaká východní tanečnice a pak také že jsem byla manželkou chudého rybáře a měla jsem dvanáct dětí…“ vyprávěla. Popisovala, že se věnovala nejen hermetickým vědám, ale i kabale, nauce o andělech.“ Já jsem chtěla, aby se mnou andělé pohovořili a pak mi chcípli ptáčkové… Tak nevím,“ svěřovala se Luba Skořepová. Probrali spolu partnery Skořepové a ona pak vysvětlila, proč neměla vlastní rodinu. „Měla jsem malér s dětmi. Nejdřív jsem mohla mít děti, ale pak už ne… Jeli jsme jednou někam s ostatními herci, měli jsme nehodu, vylítali jsme všichni ven na dlažbu a měli jsme těžká zranění… Na mne to mělo ten vliv, že jsem už nemohla mít děti,“ vysvětlila Luba Skořepová.


A poté se Skořepová dostala k tématu, že dnes už muži neumějí vzdychat jako dříve. „Místo slov stačilo kouknout a vzdychnout. Někteří muži byli tenkrát tak přecitlivělí, že se jim oči orosily samy… Ale hlavně nesměli být pitomí. Pitomý já nechtěla,“ dodala.
Moderátora Krause zajímalo, co je podle Luby Skořepové v životě důležité. „Myslím, že ty děti. Ale když Pánbu nedá, tak si to člověk musí nějak vynahradit. Já děti miluju. Bohužel je to dneska tak, že rodiče někdy můžou za to, když se děti nepovedou. Děti se vychovávají tak, že vidí, jak se třeba jejich rodiče chovají ke svým rodičům. A když je to studený, tak se to na těch dětech odrazí…“ přemýšlela Skořepová.


A svěřila Krausovi, že šla nedávno po Bělehradské a obrátila se na ni nějaká žena: „Taková babka, asi stoletá, začala na mě mluvit, já dělala, že ji neslyším, a ona pak na mě: Jé, my jsme stejně starý a vy už jste hluchá!“ pobavila Luba Skořepová diváky i moderátora.

Foto: TV Prima