Loučení v Ulici. Proč odchází Ljuba Krbová?

Poslední prázdninový týden se v seriálu Ulice, který vysílá TV Nova, ponese v duchu změn, úsměvných trapasů, špatných zpráv i nové lásky. Obrovské změny a loučení čekají například Anču Liškovou, která využila příležitosti a rozhodla se pro nový začátek. Opouští nejen svůj byt, ale také bistro, aby se mohla naplno věnovat dětem v dětském azylovém domě. Jak to s ní bude dál? A co to znamená pro herečku Ljubu Krbovou, která Anču už osmnáct let ztvárňuje?

Letošní začátek nové sezony seriálu Ulice bude hodně zásadní pro Anču Liškovou (Ljuba Krbová), její blízké i přátele. Anča se totiž před prázdninami rozhodla pro radikální řez a opuštění důvěrně známých míst, s nimiž ji poutá osmnáct let života. Odchází z Vendulina (Anežka Rusevová) bistra, v jehož prostorách bylo kdysi Království hraček, ve kterém poznala Bedřicha (Adrian Jastraban). Stěhuje se i z domu Peškových, kde našla nový domov poté, co od Bedřicha odešla, protože neustála zprávu o jeho nemanželském dítěti. Loučení s prostředím, k němuž ji váže tolik různorodých vzpomínek, je pro ni docela náročné. Neubrání se proto slzám dojetí, byť jde za hlasem svého srdce. Začne totiž pracovat na plný úvazek v dětském azylovém domě. Právě jeho obyvatelé jsou nyní náplní jejího života. Tyto bezprizorní děti její lásku potřebují a oceňují její péči i starostlivost.

Souhrou náhod nastupuje místo ní do bistra Iva Klímová (Hana Baroňová), s níž se sblížila díky vztahu jejich dětí. Když se František (Matyáš Valenta) a Bára (Eliška Bašusová) rozešli kvůli Skyler (Michelle Hansen), vzájemné vztahy ochladly. Teď mají šanci na jejich obnovení, protože ony dvě si vlastně nikdy nic neudělaly. Podaří se jim to během předávání pomyslné štafety v bistru? A jak to bude dál s oblíbenou postavou Anči Liškové? Budou se s ní muset diváci rozloučit?

„Já miluju dlouhé tratě a nerada opouštím místa, kde je mi dobře. A navíc Ulice je moje ‚srdcovka‘! Jenom jsem poprosila scénáristy, aby mi na chvíli dali volnější režim, kdy budu mít více času na své divadelní projekty. Ale jak znám naše scénáristy, určitě přijdou s nějakým silným příběhem a zase budu v ateliéru skoro každý den. A ráda,“ dodává s úsměvem herečka Ljuba Krbová.

„To, že Anička odchází z bistra i domu Peškových, neznamená, že divákům nadobro zmizí z očí. V ději i nadále pokračuje. Je nedílnou součástí příběhu svérázných manželů Evy (Vanda Hybnerová) a Miloše (Jiří Štrébl) Knoblochových, kteří už brzy ocení její nezištné přátelství i oporu. A samozřejmě tu vždy bude také pro Františka, jenž se bude z Amsterdamu často vracet kvůli škole,“ ujišťuje fanoušky seriálu Ulice jeho kreativní producentka Silvia Klasová.

Premiérové díly seriálu Ulice vysílá TV Nova od pondělí do pátku v podvečerním čase od 18:30 hodin. S týdenním předstihem jsou divákům k dispozici na Voyo.

 

Synopse dílů tohoto týdne

Po 28. 8. 2023

Některé bitvy se zdají předem prohrané, přesto má smysl do nich jít, zvláště když se jedná o dobrou věc. To si uvědomí také Kristýna, která vytáhla do boje proti ezošmejdce Julii. Nyní se odhodlá k přímé konfrontaci prostřednictvím tichého, ovšem o to důraznějšího protestu, aby otevřela oči Juliiným klientkám, jež vesměs sama dobře zná. A právě mezi nimi najde pro všechny hodně překvapivého spojence… Má Kristýna dostatek síly, aby Julii takto čelila? Co její protestní akce vyvolá? A jak zareaguje Julie, která je zvyklá mít za všech okolností vše pod kontrolou?

 

Út 29. 8. 2023

Zamilovaný kluk by většinou udělal cokoliv, aby podpořil svoji holku ve chvíli, když je na dně kvůli špatné zprávě v rodině. Podobně to má také Šimon, kterého Valerie šokuje informací, že její brácha se ošklivě vyboural. Přestože mu právě Valeriin brácha udělal peklo ze života kvůli šikaně, Šimon se nyní snaží hlavně povzbudit a rozveselit zničenou Valerii. Proto se také rozhodne, že pro ni přichystá velké překvapení. Jenže to má malý háček. Samotná realizace není tak snadná, jak si myslel… Do čeho se Šimon pustí kvůli Valerii a kdo ho zachrání před velkým trapasem? A jak na tom je Valeriin brácha?

 

St 30. 8. 2023

Shledání po dvouměsíčním odloučení je vždy plné očekávání a těšení se na toho druhého. Bára po návratu z Japonska jen září. Už se nemůže dočkat, až se zase uvidí s Brunem. Souhrou náhod ho ale zahlédne při něčem, co je pro ni doslova ledovou sprchou a co rázem zhatí všechny její naděje, že by spolu konečně začali chodit. Ovšem právě v jejím případě platí, že nic není takové, jak se na první pohled zdá… Při čem Bára přistihne Bruna? Jaká je její bezprostřední reakce? A jak o ni Bruno zabojuje? Jak to ti dva spolu skutečně mají?

 

Čt 31. 8. 2023

Ukočírovat zvědavost je občas boj s větrnými mlýny, zvláště pokud se to týká nového vztahu bývalého partnera, na kterém člověku stále záleží. Pro Karlu bylo obrovským šokem zjištění, že Mára si už našel jinou, protože stále doufala, že by se k sobě mohli vrátit. Nyní je zákonitě zvědavá, jak její konkurentka vypadá i jak vážně to s ní Mára bere. Začne proto nenápadně vyzvídat. K její smůle se bohužel dozví víc, než by asi sama chtěla. Ke všemu se s Márovou novou známostí potká brzy ráno ve dveřích domu, ve kterém je jejich byt, v němž se nyní střídají v péči o malé syny… Jak Karla tohle nečekané setkání ustojí? A proč právě kvůli tomu uvidí rudě?

 

Pá 1. 9. 2023

Ve školách finišují přípravy na začátek školního roku. Všichni se snaží, aby i letošní start proběhl naprosto hladce. O to se jedná také ředitelce Magdě, která toho má až nad hlavu, i jejím podřízeným. Prokop i Eddie se jí snaží být oporou, jenže u Prokopa zároveň převládá hořkost z toho, jak to spolu s Magdou nyní mají. Pořád o ni stojí, ovšem Eddie mu teď stojí v cestě. Když Prokop navíc nabude dojmu, že se u Magdy ocitl tak trochu na vedlejší koleji i v pracovních záležitostech, už se prostě neudrží a začne to s horkou hlavou řešit… Co Prokop udělá? A jak ho nyní bere Magda?

 

Foto: TV Nova