Léto Moniky Absolonové? Rodinná dovolená, olympiáda i sólový koncert!

Letošní léto pojímá zpěvačka Monika Absolonová odpočinkově. Po úspěšné sezóně, ve které odehrála mimo jiné dvě muzikálové premiéry, převzala Cenu Thálie za titulní roli v muzikálu Funny girl, moderovala oblíbenou televizní soutěž Taxík, nyní užívá zaslouženého pracovního volna.


„Letos v létě nevydám hlásku. Velmi milou výjimku udělám už teď v pátek na hradě Valečov, kde mám svůj jediný letošní sólový koncert. Bude to poprvé, kdy budu koncertovat pod širým nebem. Těším se moc a doufám, že bude pořád teplo a krásně,“ prozradila zpěvačka s tím, že jako obvykle vystoupí společně s Jirkou Škorpíkem a jeho Sound & Rhythm Orchestra.


V červenci Monika strávila několik dní s přítelem na španělském ostrově Menorca. „Velmi jsme si Menorcu oblíbili, jezdíme tam i s Vráťovými dětmi už několik let po sobě,“ prozradila zpěvačka. Ta by se letos v létě ještě ráda podívala do Řecka. „Přemýšleli jsme nad Krétou, ale ještě uvidíme.“


Co už ale jisté je, je účast Absolonové na letošní letní olympiádě v Londýně, kam pojede podpořit český tým a nasbírat znalosti a zážitky pro moderování dalšího ročníku ankety Atlet roku, kterým na podzim už po šesté provede společně s Alešem Hámou.


Volnější tempo během letních měsíců zpěvačka víc než vítá. „Je to jediné období v roce, kdy mám čas na sebe, na rodinu a na kamarády. Všechny je objedu, zjistím, co je nového a co se za ten rok, kterým jsem jen tak proletěla, událo. Na další sezónu se už ale opravdu těším. Zahájím ji s Funny girl, kterou navíc v říjnu přivezeme z Ústí na dvě představení i do Prahy do Divadla Hybernia. A po celý podzim pojedu turné s Karlem Gottem. Že si mě Karel Gott vybral jako hosta pro své turné si nesmírně považuju,“ přiznává Monika Absolonová.

Foto: Archiv Katky Kotalové