Kornová dělala uklízečku! Víme, proč!

Další úklidová akce v rámci kampaně Ukliďme svět!, kterou v ČR organizuje už dvaadvacátý rok Český svaz ochránců přírody a finančně dlouhodobě podporuje Nadační fond Veolia, se konala na pražském Barrandově. A ruku k dílu pořádně přiložila i bývalá modelka a ex-manželka Jiřího Korna Kateřina Kornová.


Na pražském Barrandově proběhl úklid zeleně v úseku od sídliště až do Prokopského údolí. Na pomoc s úklidem přišli herci a zpěváci Kateřina Kornová, František Nedvěd ml., Libor Petrů, Tereza Šefrnová. Akci podpořil svou návštěvou i herec a milovník zvířat Zdeněk Srstka.


„Sama patřím k lidem, kteří když vidí pohozený odpadek nejsou líní se sehnout a hodit ho tam kam patří. Popouzí mne poházené papíry, lahve, různé další odpadky, černé skládky. Nechápu ty, kteří takto bezohledně znečišťují životní prostředí. Jsou to podle mne vandalové. Myslím si, že zbavit se odpadku tak jak se sluší, je minimum toho co můžeme my všichni bez rozdílu pro přírodu, naši Zemi udělat. Akci Ukliďme svět! vidím jako prospěšnou. Upozorňuje na nutnost udržovat přírodu čistou a bezpečnou. Stejnému přístupu k přírodě jaký mám já sama jsem vychovala své dnes již dospělé děti. Ráda jsem se přidala ke všem, kteří se po celém světě do mezinárodní kampaně zapojili a že nás není málo! Každý rok se kampaně účastní přes třicet milionů lidí, “ komentuje své zapojení do akce herečka Kateřina Kornová.


Spolu s herci uklízeli i zástupci Nadačního fondu Veolia a dalších asi čtyřicet dětí a rodičů ze základních organizací ČSOP Strom a ZahraBarr. „Náš nadační fond je partnerem Ukliďme svět! již sedmým rokem. Velká síla téhle kampaně je v tom, že vede děti a mládež k odpovědnosti vůči přírodě a svému okolí,“ vysvětluje ředitelka nadačního fondu Veolia Vendula Valentová. Všichni účastníci dohromady sesbírali na 650 kilogramů tříděného a 150 kilo netříděného odpadu. K největším »úlovkům« úklidu patřily matrace, televize, velký koberec a desítky lahví od alkoholu.


V letošním roce byla kampaň na úklid přírody ve městech i na venkově rozšířena o fotosoutěž. V jarním úklidovém kole se zúčastnilo 14 500 lidí, kteří sesbírali 135 tun uklizeného odpadu. Podzimní kolo je stále otevřené. Zájemci, hlaste na www.uklidmesvet.cz.

Foto: www.uklidmesvet.cz